U 17

U17 EURO | SILNA SRBIJA, NADIGRANA ITALIJA, PROTIV ŠPANIJE ZA PLASMAN U ČETVRTFINALE (VIDEO)

21.05.2023.

Sjajno izdanje kadetske selekcije Srbije (U17) u drugom kolu grupne faze Prvenstva Evrope u Mađarskoj  i pobeda protiv Italije – 2:0 (1:0). Odigrali su izabranici selektora Aleksandra Lukovića fantastičnu utakmicu, praktično od prvog minuta taktički dominirali, stvarali prilike i na kraju zasluženo slavili. Posle poraza na premijeri od Slovenije (2:4), ovo su važna tri boda za našu selekciju, koja će protiv Španije (24. maj – 20,00) da se bori za plasman u nokaut fazu takmičenja, četvrtfinale. Mnogo toga zavisiće i od epiloga drugog meča, duela između Slovenije i Italije.

STRELCI: 1:0 Maksimović 39, 2:0 Cvetković 60. Stadion: Nandor Hidekuti u Budimpešti. Sudija: A.Ladebek (Švedska).

SRBIJA: Džodić, Milosavljević, Simić, Đurić, Vukojević (76. Delibašić), Mitrović, A.Petrović, Ćuk (85. Jocić), Maksimović (85. A.Popović), M.Popović (68. Subotić), Cvetković (85. Alilović). Selektor: Aleksandar Luković

ITALIJA: Martineli, Manji, Vezosi, Basino, Panjuko (66. Koči), Mendikino (46. Manino), Krapisto (81. Fini), Romano, De Pjeri, Ranjoli (55. Liberali), Rao (55. Ravaljioli), Selektor: Bernando Koradi.

Veliku pobedu Srbije obeležio je možda i najbolji pojedinac meča Matija Popović, koji je bio asistent kod oba gola. Sve do 68. minuta igre kada je selektor Luković odlučio da ga odmori pred odlučujući meč sa Španijom, bio je nerešiva enigma za Italijane,  a „zalamanjem“ kod vodećeg gola Maksimovića, podsetio je na poteze nekih od najvećih majstora srpskog fudbala. Već posle desetak minuta igre i sjajne tranzicije u dva navrata, golman Martineli je bio na velikim iskušenjima, a čekao se 39. minut kako bi pravda pokucala na vrata. Otvorio ih je Maksimović posle navedene sjajne asistencije Matije Popovića. I nastavak je doneo dobru igru Srbije, potpunu kontrolu svih dešavanja. Matija Popović i Cvetković potrudili su se da nestane svaka sumnja u konačan epilog ovog meča.