U 21

RADOST U RUSIJI, ORLIĆI VIDE EURO 2019. U ITALIJI I SAN MARINU!

11.09.2018.

STRELCI: 1:0 Černov 62, 1:1 Jović 74.(iz jedanaesterca), 1:2 Lutovac 88.Stadion u Nižnji Novgorodu. Sudija: Masimiliano Irati (Italija). Žuti kartoni: Guliev, Zuev, Konovalov (Rusija), Lutovac, Mašović (Srbija).

RUSIJA: Melihov, Raskazov, Černov, Fomin, Lisov, Guliev, Žigulev, Konovalov, Oblijakov, Melikadze (od 84. Sobolev), Zuev (od 75. Bakaev).

SRBIJA: Radunović, Gajić, Jovanović, Marković, Bogosavac, Ilić (od 46. Račić), Mašović, Pantić, Ranđelović (od 69. Adžić), Jović, Lutovac (od 90+4 Stevanović).

Mlada reprezentacija Srbije izborila je praktično plasman na Evropsko prvenstvo koje se 2019. godine održava u Italiji i San Marinu! Posle mnogo uzbuđenja i preokreta, izabranici selektora Gorana Đorovića pobedili su  na teškom gostovanju u Nižnji Novgorodu, selekciju Rusije i tako dva kola pre kraja kvalifikacija, sa maksimalnim učinkom, osam pobeda iz osam utakmica, ostvarili veliki uspeh za srpski fudbal.Ostala je samo teorija i da se dogodi pravo čudo do kraja kvalifikacija,Austrija da pobedi Srbiju u narednom kolu na našem terenu sa tri i više golova razlike, odnosno da Srbija izgubi i poslednji meč od Jermenije, ali sve to spada u domen naučne fantastike. Orlići mogu da slave!

Domaćin je u ovaj meč ušao sa velikim ambicijama i zbog toga se utakmica igrala u zaista lepom ambijentu, na stadionu koji je izgrađen za minulo Svetsko prvenstvo. I imala je Rusija možda više od igre u prvom poluvremenu kada je najviše pretila sa bokova. Sačuvali smo mrežu.

Prava uzbuđenja viđena su ipak u nastavku. Rusija je postigla gol posle prekida, čini se možda i najjačeg njihovog oružja u nastavku utakmice. Posle centaršuta i velike gužve, loptu je glavom udario Černov, Radunović se izvio koliko je dug, ali spasa nije bilo. Ovaj gol kao da je bio kazna za naše prethodne dve propuštene, pogotovo one koju je imao Lutovac. I ako nas tada sreća nije pogledala jeste u 74.minutu, jedan od ruskih defanzivaca kratko je vratio lopru golmanu Melihovu, Jović je bio brži, a ruski čuvar mreže ga je oborio. Jedanaesterac koji je rutinski izveo Jović za 1:1.

Rusi su sve karte bacilli na napad, a mi smo čekali priliku iz kontra napada. Selektor Đorović je napravio izmenu, u igru je ušao Adžić umesto Ranđelovića, i upravo je bivši igrač Crvena zvezde, prošao po levoj strain, odigrao povratnu loptu do Lutovca koji u 88.minutu donosi ogromnu radost našoj selekciji. Gol za pobedu, gol za direktan plasman na Evropsko prvenstvo u Italiji i San Marinu. Uspeh koji dobija na težini ako se zna da selektor Goran Đorović nije mogao da računa na veliki broj igrača koji su bili pod kapom A tima.

Orliće u oktobru očekuju preostala dva meča u kvalifikacijama sa Austrijom i Jermenijom.