U 21

MLADI SAVLADALI PRVAKA EVROPE ŠVEDSKU - 2:0 (2:0)

25.03.2017.

Fantastična igra u Marbelji, na debiju selektora Nenada Lalatovića

STRELCI: 1:0 Živković u 28, 2:0 Ožegović u 36. minutu. Teren sportskog centra u Marbelji. Glavni sudija: Havijer Moreno Munjoz (Španija). Pomoćnici: Anhel Maria Valverde Martinez, Migel Anhel Gonzalez Marin (Španija). Žuti kartoni: Grujić, Živković (Srbija). Olson, Brorson, Halberg (Švedska).
SRBIJA: V. Milinković-Savić (od. 60. Radunović), Gajić, Antonov, Veljković (od 87. Maraš), Ožegović, Maksimović, Čavrić, Jovanović, Grujić, Živković, S. Milinković-Savić.
ŠVEDSKA: Erlandson, Sevankambo (od 10. Lundkvist), Valkvist (od 82. Dagerstal), J. Larson (od 63. Brorson), Konate, Tibling (od 63. Mrabti), Franson (od 63. Halberg), Olson, Tanković (od 72. Karlson), Strandberg (od 82. DŽ. Larson), Engval.

U prvom kontrolnom meču Mlade reprezentacije Srbije i debiju selektora Nenada Lalatovića, sjajna generacija šampiona iz Litvanije i Novog Zelanda, pobedila je vršnjake iz Švedske – 2:0 (2:0). Golove su postigli Andrija Živković u 28. minutu i Ognjen Ožegović u 36. minutu.
Utakmica je odigrana u španskoj Marbelji i poslužila je i jednoj i drugoj reprezentaciji kao priprema za predstojeće UEFA Evropsko prvenstvo koje će biti održano ovog leta u u Poljskoj.

Uspešan dan srpskog fudbala obeležila je, posle pobede A reprezentacije u Gruziji, i mlada selekcija i to veličanstvenom igrom, posebno u prvom poluvremenu, kada su deklasirali Šveđane i nadigrali ih u svim segmentima igre. Bila je to prava rapsodija, smišljena, organizovana, tečna i nadahnuta igra čitavog tima, a poseban ton davao je Andrija Živković i izuzetno agilni Ognjen Ožegović. Kada se sve to dešava u duelu sa Švedskom, koja je u protekle dve godine odigrala 14 mečeva bez poraza, čime je zaslužila i titulu evropskog prvaka u toj konkurenciji, onda to predstavlja dokaz raskoši jedne vanserijske generacije srpskih fudbalera, koja raste i sazreva na najbolji mogući način.
Sve linije tima: čvrsta odbrana, maštovita sredina terena i ubojit napad funkcionisale su složno i raznovrsno, tako da je rezultat toga oslikan u rafalnoj paljbi od 12 šuteva na gol protivnika u prvom poluvremenu, bezbroj kontranapada, kornera i duplih pasova. Nema sumnje da ovaj tim ima pobednički duh i kompletnu fizionomiju. Pravo je uživanje gledati ga…
U drugom poluvremenu tempo igre je opao, ali sa jasnom namerom našeg tima da uspori i mnogo toga sačuva za sledeće utakmice i naredne rivale. Naravno, Šveđani ni to nisu mogli da iskoriste, tako da su uglavnom statirali i gledali kako se srpski igrači zabavljaju.
Sledeći meč mlada reprezentacija Srbije odigraće u Slovačkoj, u utorak 28. marta, u mestu Senic, predgrađu Bratislave. Biće to još jedna prilika da novi selektor Nenad Lalatović isproba još neku varijantu, u širokoj lepezi kombinatorike kojom raspolaže ova sjajna generacija…