U 19

Omladinci poraženi od Nemačke u 2.kolu elit runde kvalifikacija – 0:2(0:1)

25.03.2017.

STRELCI:1:0 Barkok 44, 2:0 Busam 87. Stadion: Sportpark. Gledalaca:oko 1000. Sudija: Bojan Pandžić (Švedska).Pomoćnici: J.Nilson, A.Tegoni (Italija). Žuti kartoni: Paslak (Nemačka), Radić, Mašović, Zlatanović, Gojkov (Srbija). Crveni karton: Mašović 72. (Srbija).
NEMAČKA: Šubert, Franke, Gul, Čabot, Geiger (od 90. Šmit), Paslak, Amenido, Oskan, Hak (od 81. Busam,), Friede, Barkok (od 89. Baku).
SRBIJA: M.Ilić, Radić, Mašović, Dinga, Blagojević, Adžić (od 76. Adžić),Račić, Jovanović (od 67. Gojkov), Mišković (od 46. Nišić), Pantić, Zlatanović.
Omladinska reprezentacija Srbije poražena je u drugom meču elit runde kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo od domaćina turnira Nemačke – 0:2(0:1).
Posle pobede u prvom meču protiv Slovačke, izabranici selektora Milana Obradovića pružili su dobru partiju i protiv vršnjaka iz Nemačke, ali jedna neopreznost pred sam kraj prvog dela igre, praktično je presudila ovaj meč.Pokušavali su naši momci da stignu do izjednačenja, ali posle isključenja Mašovića u 72. minutu nije bilo realno da protiv jake selekcije Nemačke ostvare povoljniji rezultat.Igrao se 87. minut kada je rezervista Busam postavio konačan ishod utakmice i praktično odveo Nemce na EP koje se održava u Gruziji.

MILAN OBRADOVI:POREMETIO NAS GOL U FINIŠU PRVOG DELA
Mojim momcima čestitam na trudu i požrtvovanju.U prvom delu smo imali nekoliko situacija, koje smo mogli i bolje da završimo. U početku su domaćini bili agresivniji, ali smo uspeli da odgovorimo i uspostavimo ravnotežu. Gol u finišu prvog poluvremena nas je poremetio. U drugom delu smo pokušali da se vratimo rezultatski, imali smo dobru priliku kada je Adžić sutirao glavom. Isključenje Mašovića nam je poremetilo planirane izmene. Drugi gol smo primili iz odbijene lopte i sa igračem manje nismo mogli da se vratimo u meč. Snažan protivnik i jak tempo su nas istrošili. Ostaje nam da se dobro oporavimo i protiv Kipra pružimo jos bolju igru-rekao je posle meča selektor Milan Obradović.