U 21

Orlići pet od pet, jednom nogom već u Italiji, pala i Jermenija

14.11.2017.

STRELCI: 0:1 Lutovac 53. Stadion: FIFA akademija. Sudija: Alan Mario Sant (Malta). Crveni karton: Kočarijan (Jermenija) u 90+4. minutu
JERMENIJA: Avagijan, Hambardžumijan, Sargsijan (od 65. Magakijan), Kartašijan, Petrosijan, Kočarijan, Hajrepetijan, Jeghiazarijan, Avetisijan, Hakobijan (od 54. Arakelijan), Ahekijan (od 61. Minasijan).
SRBIJA: Radunović, Gajić, Jovanović (od 88. Stevanović), Milenković, Bogosavac, Lukić, Mašović, Pantić, Lutovac (od 74. Zlatanović), Adžić (od 56. Mićin), Jović.
Mlada reprezentacija Srbije ostvarila je novu, petu uzastopnu pobedu u kvalifikacijama za plasman na Evropsko prvenstvo. Posle nedavnog trijumfa u Austriji, izabranici selektora Gorana Đorovića bili su bolji od Jermenije u Jerevanu.
Pobedu je doneo Aleksandar Lutovac, napadač Rada, ali mogli su “orilići” I ubedljivije da savladaju Jermene. Već posle 20-tak minuta igre, pokušavali su Lutovac, Jović, Jovanović…a prosto je neverovatno da nismo poveli u 42. minutu kada je Lutovac promašio ono što su već svi videli u mreži.
Sreća i dobar golman Jermena bili su saveznik domaćina,a ono što raduje jeste činjenica da promašaji nisu uneli nervozu u našem timu. Čekala se presuda i gol koji bi rešio meč. I postigao ga je Lutovac,možda uz malu dozu sreće, ali po svemu viđenom zasluženo.Srbija posle pet odigranih utakmica ima maksimalan učinak, odličnu gol razliku i praktično se jednom nogom nalazi u Italiji gde će 2019. biti održano Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine.

Strelac jedinog gola Aleksandar Lutovac…
-Ovakve utakmice su najteže jer smo na papiru bili favoritI. Nakon teškog meča u Austriji, došli smo veoma potrošeni i najbitnije je da smo odneli bodove. Ova reprezentacija ima kvalitet da prođe grupu neporažena, nadam se da ce tako i biti – rekao je napadač Rada.
I Danilo Pantić je dao doprinos vrednoj pobedi…
-Bitan meč za nas. jer zatvaramo krug u ovoj godini. Imali smo šanse koje nismo iskoristili, na kraju se sve dobro završilo. Ima jos mnogo bodova u igri, ali smo napravili jako dobar posao, mislim da će samopozdanje da raste i ne bih da zvučim euforično, ali igramo tri meča kući i dva na strani do kraja i zašto da ne ostvarimo maksimalan ucinak – istakao je Danilo Pantić.
Golman Boris Radunović je prezadovoljan ostvarenim…
-Voleo bih da nastavimo ovaj niz, moramo se što pre okrenuti narednim mečevima i u velikom stilu otići na prvenstvo u Italiju. Ova gostovanja su uvek nezgodna jer su tereni veoma teški. Moram da pohvalim saigrace jer su smogli snage da preskočei ovu prepreku, a drago mi je što sam i ja dao svoj doprinos – iskren je Boris Radunović.