У 21

Орлићи пет од пет, једном ногом већ у Италији, пала и Јерменија

14.11.2017.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Лутовац 53. Стадион: ФИФА академија. Судија: Алан Марио Сант (Малта). Црвени картон: Кочаријан (Јерменија) у 90+4. минуту
ЈЕРМЕНИЈА: Авагијан, Хамбарџумијан, Саргсијан (од 65. Магакијан), Карташијан, Петросијан, Кочаријан, Хајрепетијан, Јегхиазаријан, Аветисијан, Хакобијан (од 54. Аракелијан), Ахекијан (од 61. Минасијан).
СРБИЈА: Радуновић, Гајић, Јовановић (од 88. Стевановић), Миленковић, Богосавац, Лукић, Машовић, Пантић, Лутовац (од 74. Златановић), Аџић (од 56. Мићин), Јовић.
Млада репрезентација Србије остварила је нову, пету узастопну победу у квалификацијама за пласман на Европско првенство. После недавног тријумфа у Аустрији, изабраници селектора Горана Ђоровића били су бољи од Јерменије у Јеревану.
Победу је донео Александар Лутовац, нападач Рада, али могли су “орилићи” И убедљивије да савладају Јермене. Већ после 20-так минута игре, покушавали су Лутовац, Јовић, Јовановић…а просто је невероватно да нисмо повели у 42. минуту када је Лутовац промашио оно што су већ сви видели у мрежи.
Срећа и добар голман Јермена били су савезник домаћина,а оно што радује јесте чињеница да промашаји нису унели нервозу у нашем тиму. Чекала се пресуда и гол који би решио меч. И постигао га је Лутовац,можда уз малу дозу среће, али по свему виђеном заслужено.Србија после пет одиграних утакмица има максималан учинак, одличну гол разлику и практично се једном ногом налази у Италији где ће 2019. бити одржано Европско првенство за играче до 21 године.

Стрелац јединог гола Александар Лутовац…
-Овакве утакмице су најтеже јер смо на папиру били фаворитИ. Након тешког меча у Аустрији, дошли смо веома потрошени и најбитније је да смо однели бодове. Ова репрезентација има квалитет да прође групу непоражена, надам се да це тако и бити – рекао је нападач Рада.
И Данило Пантић је дао допринос вредној победи…
-Битан меч за нас. јер затварамо круг у овој години. Имали смо шансе које нисмо искористили, на крају се све добро завршило. Има јос много бодова у игри, али смо направили јако добар посао, мислим да ће самопоздање да расте и не бих да звучим еуфорично, али играмо три меча кући и два на страни до краја и зашто да не остваримо максималан уцинак – истакао је Данило Пантић.
Голман Борис Радуновић је презадовољан оствареним…
-Волео бих да наставимо овај низ, морамо се што пре окренути наредним мечевима и у великом стилу отићи на првенство у Италију. Ова гостовања су увек незгодна јер су терени веома тешки. Морам да похвалим саиграце јер су смогли снаге да прескочеи ову препреку, а драго ми је што сам и ја дао свој допринос – искрен је Борис Радуновић.