Arhiva

U DRUGOM MEČU TURNIRA NA KANARSKIM OSTRVIMA MLAĐI OMLADINCI PORAŽENI OD JAPANA

06.02.2019.

Posle dobre predstave i možda nepravednog poraza protiv Španije (1:3), u drugom meču turnira na Kanarskim ostrvima mlađa omladinska reprezentacija Srbije (U-18) poražena je od Japana – 0:6(0:3).

STRELCI:1:0 Gočobija (autogol)7, 2:0 Macumura (iz jedanaesterca)29,3:0 Fuđi 35, 4:0 Macumura (iz jedanaesterca) 70, 5:0 Oda 78, 6:0 Sakuragava 89.Stadion:Maspalomas.Sudija: Aleksis Karlos Pulido Santana (Španija).

JAPAN:Itahaši, Niši, Jamasaki, Nakamura, Macumoto, Fuđi, Someno, Macuhaši, Ivamoto, Macumura.

SRBIJA: S.Ilić, Bošković (od 46. Stajić), Gočobija, Mitrović (od 46. Momčilović), Stojanović (od 46. Jočić), Dedijer (od 38. Stanojlović), Zogović (od 55.Velikić), Adžibaba, Nedeljković (od 22. Jovanović), Bjelović (od 38. Đermanović), Stoiljković (od 22. Belić).

Srbija je loše ušla u meč, jer je Japan za kratko vreme stvorio nekoliko prilika, a jednu je realizovao već u 7.minutu kada je Gočobija postigao autogol. Do kraja prvog dela igre Japanci su postigli još dva gola i stekli uedljivu prednost. Selektor Ivan Jević napravio je nekoliko izmena već u prvom poluvremenu, nezadovoljan situacijom na terenu. I nastavak je doneo inicijativu azijske selekcije čiji su igrači bili raspoloženiji, delovali svežije, a rezultat svega je ubedljiva pobeda.

Poslednjeg dana turnira, 8. februara, Srbija se sastaje sa selekcijom Kanarskih ostrva.