U 21

Sjajno izdanje i važna pobeda „orlića“ na putu do Italije, savladana BJR Makedonija 2:0(1:0)

06.10.2017.

STRELCI: 0:1 Lukić 22, 0:2 Živković 37. Stadion: SC FS BJRM. Gledalaca: oko 2000.Sudija: Fransoa Letesije (Francuska).Žuti kartoni: Kostadinov, Petkovski, Elmas, Česmediev (BJR Makedonija), Jovanović (Srbija).Crveni karton: Česmediev (BJR Makedonija) 86.
BJR MAKEDONIJA: Ilić, Simovski, Amanović, Česmediev, Popzlatanov, Elmas, Totre, Petkovski (od 66.Abaz), Đorđev, Kostadinov, Selmani (od 56. Georgijev).
SRBIJA: Radunović, Stevanović, Mašović, Bogosavac, Grujić, Lukić, Pantić (od 73. Denić), Radonjić (od 80. Pantović), Jović (od 85. Šaponjić), Živković.

Mlada reprezentacija Srbije ostvarila je važnu pobedu na putu do Prvenstva Evrope koje se 2019. godine održava u Italiji. Na gostovanju u BJR Makedoniji, izabranici selektora Gorana Đorovića bili su bolji od domaće selekcije i golovima Saše Lukića i Andrije Živkovića zasluženo slavili.
Sve do sredine prvog dela igre nije bilo mnogo uzbuđenja u meču koji se igrao u Sportskom centri FS BJRM, a onda je Saša Lukić, posle dobrog prodora i centaršuta Radonjića, doveo Srbiju u vođstvo.
Imali su „orlići“ potpunu kontrolu igre i to je bio nagoveštaj drugog gola u režiji Andrije Živkovića. Kapiten naše selekcije prihvatio je loptu na nekih 20-metara od gola Ilića, a onda uputio pravi projektil koji je završio u mreži Makedonaca.

Nastavak je doneo sličnu priču, našu dominaciju i nekoliko prilika pred golom domaće selekcije. Već posle dva minuta ponovo je Radonjić bio u ulozi asistenta, ali Pantić nije iskoristio lepu priliku. Usledio je pokušaj Jovića, a onda u istom napadu prvo Jović, a zatim Grujić nisu savladali Ilića. Potpunu dominaciju našeg tima pokušao je da još jednom kruniše Radonjić ali lopta je završila pored gola. Makedonci su pokušali izmenama nešto da učine, ali osim nekoliko dobijenih opomena, posle grubih faulova, ništa više nisu pokazali.
Možda su najbliže golu bili u 71. minutu, posle slobodnog udarca, ali istakao se Radunović. Nekoliko minuta ranije, domaćeg golmana, nakon pokušaja Radonjića, spasila je prečka.
Selektor Goran Đorović je izvršio dve izmene, Pantića je zamenio Denić, a Pantović je ušao u igru umesto Radonjića. Igrao se 82. minut kada smo lako mogli i do trećeg gola, ali Jović nije iskoristio dobar prodor Živkovića.Priliku je dobio i Šaponjić, izašao je Jović…
Na kraju zaslužena i važna pobeda naše selekcije. Dva meča, dve pobede i gol razlika 6:0. Sledi duel sa Rusijom, na travi stadiona „Karađorđe“ u Novom Sadu, 10. oktobra u 18,00. Bila je ovo prava pozivnica za utakmicu posle koje Srbija može zauzeti prvo mesto u Grupi 7 kvalifikacija za EP u Italiji 2019. godine.