У 21

Сјајно издање и важна победа „орлића“ на путу до Италије, савладана БЈР Македонија 2:0(1:0)

06.10.2017.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Лукић 22, 0:2 Живковић 37. Стадион: СЦ ФС БЈРМ. Гледалаца: око 2000.Судија: Франсоа Летесије (Француска).Жути картони: Костадинов, Петковски, Елмас, Чесмедиев (БЈР Македонија), Јовановић (Србија).Црвени картон: Чесмедиев (БЈР Македонија) 86.
БЈР МАКЕДОНИЈА: Илић, Симовски, Амановић, Чесмедиев, Попзлатанов, Елмас, Тотре, Петковски (од 66.Абаз), Ђорђев, Костадинов, Селмани (од 56. Георгијев).
СРБИЈА: Радуновић, Стевановић, Машовић, Богосавац, Грујић, Лукић, Пантић (од 73. Денић), Радоњић (од 80. Пантовић), Јовић (од 85. Шапоњић), Живковић.

Млада репрезентација Србије остварила је важну победу на путу до Првенства Европе које се 2019. године одржава у Италији. На гостовању у БЈР Македонији, изабраници селектора Горана Ђоровића били су бољи од домаће селекције и головима Саше Лукића и Андрије Живковића заслужено славили.
Све до средине првог дела игре није било много узбуђења у мечу који се играо у Спортском центри ФС БЈРМ, а онда је Саша Лукић, после доброг продора и центаршута Радоњића, довео Србију у вођство.
Имали су „орлићи“ потпуну контролу игре и то је био наговештај другог гола у режији Андрије Живковића. Капитен наше селекције прихватио је лопту на неких 20-метара од гола Илића, а онда упутио прави пројектил који је завршио у мрежи Македонаца.

Наставак је донео сличну причу, нашу доминацију и неколико прилика пред голом домаће селекције. Већ после два минута поново је Радоњић био у улози асистента, али Пантић није искористио лепу прилику. Уследио је покушај Јовића, а онда у истом нападу прво Јовић, а затим Грујић нису савладали Илића. Потпуну доминацију нашег тима покушао је да још једном крунише Радоњић али лопта је завршила поред гола. Македонци су покушали изменама нешто да учине, али осим неколико добијених опомена, после грубих фаулова, ништа више нису показали.
Можда су најближе голу били у 71. минуту, после слободног ударца, али истакао се Радуновић. Неколико минута раније, домаћег голмана, након покушаја Радоњића, спасила је пречка.
Селектор Горан Ђоровић је извршио две измене, Пантића је заменио Денић, а Пантовић је ушао у игру уместо Радоњића. Играо се 82. минут када смо лако могли и до трећег гола, али Јовић није искористио добар продор Живковића.Прилику је добио и Шапоњић, изашао је Јовић…
На крају заслужена и важна победа наше селекције. Два меча, две победе и гол разлика 6:0. Следи дуел са Русијом, на трави стадиона „Карађорђе“ у Новом Саду, 10. октобра у 18,00. Била је ово права позивница за утакмицу после које Србија може заузети прво место у Групи 7 квалификација за ЕП у Италији 2019. године.