A selekcija

SILNA SRBIJA PROTIV AZERBEJDŽANA| OVEREN BARAŽ ZA PRVENSTVO SVETA, PROTIV PORTUGALA ZA DIREKTAN PLASMAN

12.10.2021.

Važna pobeda Srbije protiv Azerbejdžana – 3:1 (1:1) u kvalifikacijama za Prvenstvo sveta, pred poslednji, odlučujući meč za direktan odlazak na svetski sajam fudbala, novembarski susret sa Portugalom u Lisabonu. Dominirala je Srbija tokom celog meča, postigli tri gola, mogla još najmanje toliko, zbog svega čestitke igračima i stručnom štabu na svemu ostvarenom.

Stadion: 1:0 Vlahović 30, 1:1 Mahmudov 45+2, 2:1 Vlahović 53, 3:1 Tadić 83. (iz jedanaesterca). Stadion: Rajko Mitić. Sudija: Erik Lambrehts (Belgija). Žuti kartoni: Hagverdi (Azerbejdžan).

SRBIJA: Rajković, Veljković, S.Mitrović, Nastasić, Lazović (88. Mladević), Lukić, Grujić (65. Tadić), Kostić (75. Radonjić), Milinković Savić, Jović (65. A.Mitrović), Vlahović (88. Maksimović). Selektor Dragan Stojković

AZERBEJDŽAN: Mamadalijev, Krivočjuk, Medvedev, Hagverdi, Husenov (63. Mutalinov), Garajev, Mahmudov (84. Mustafejev), Salahli, Abdulvajev, Dadasov (73. Šejdajev), Ozobić (73. Alaskarov). Selektor Đovani de Bjazi

Srbija je već posle petnaestak minuta igre propustila priliku da vodi sa dva-tri gola razlike, jer smo dva puta pogađali stativu, prvo Vlahović, onda Kostić posle čijeg šuta je malo nedostajalo da igrač Azerbejdžana zatrese svoju mrežu, na kraju i Lazović, kada su gosti sa gol linije otklonili opasnost. U 20 minutu posle silnih promašaja, Azeri su zapretili iz jedne kontre preko Ozobića, ali lopta je na sreću završila pored stative u gol autu. Nastavili su naši reprezentativci sa napadima, ređali dobre napade, stvarali prilike, ali imali su gosti i mnogo sreće. I kada se očekivao odlazak na odmor, u drugom minutu nadoknade, došlo je do izjednačenja. Praktično sa samo jednom prilikom, i to onom posle pokušaja Ozobića, gosti su uspeli da poravnaju rezultat.

Nastavak je doneo odmah seriju napada i šuteva ka golu Mamadalijeva koji je u nekim trenucima branio i nemoguće, a posle silnih prilika u samo nekoliko minuta, Dušan Vlahović je doneo novo vođstvo našoj reprezentaciji. Prethodno je Lazović uputio snažan udarac sa nekih 18 metara, Mamadalijev je samo odbio loptu kojoj je najbliži bio naš golgeter i doneo novo zadsluženo vođstvo. Usledile su i prve izmene, u igru su ušli Tadić i Aleksandar Mitrović, izašli Grujić i Jović. I već posle dva minuta šansa za Aleksandra Mitrovića i nova, refleksna, gotovo nestvarna odbrana Mamadalijeva. Htela je Srbija treći gol koji bi nam doneo mir pred završnicu meča. Ređali su se napadi, udarci, prilike…U igru je ušao i Radonjić, zamenio je Kostića.

Čekali smo taj treći gol i dočekali. Neko od igrača Azerbejdžana igrao je rukom u svom šesnaestercu, a odgovornost je preuzeo kapiten Tadić. I bio siguran. Velikih i više nego zasluženih 3:1 za Srbiju. Pobeda svakako očekivana pred novembarski ciklus i odlučujući meč za prvo mesto u grupi i direktan plasman na Prvenstvo sveta, sa Portugalom u Lisabonu. Srećno Orlovi!