U21 | "ORLIĆI" IZGUBILI OD FRANCUSKE

12.10.2021.

Mlada reprezentacija Srbije (U21) poražena je u meču 4. kola kvalifikacija za plasman na Prvenstvo Evrope od Francuske – 0:3 (0:2). Odluka o pobedniku pala je praktično posle 45 minuta igre kada su gosti došli do plus dva  i do kraja susreta uspeli još jednom da savladaju Gordića.

STRELCI: 0:1 Adli 29, 0:2 Guiri 42, 0:3 Čerki 87. Stadion: Partizana. Sudija: Nikolas Liforž (Belgija). Žuti kartoni: Topić, Bjeković (Srbija), Tiram (Francuska).

SRBIJA: Gordić, Bjeković, Kamenović, Marković, Šehović (62. Daničić), Topić, Milosavljević (90+3 Đerlek), Terzić, Stuparević, Tedić, Gavrić (62. Ilić).Selektor Zvonko Živković

FRANCUSKA: Mesijer, Kalulu, Saliba, Badiašile, Trife (79. Gusto), Adli (70. Antiste), Tiram (63. Kotard), Kanjere, Guiri (70. Ali Čo), Kalimuendo, Diop (63. Čerki). Selektor Silvan Ripoli

Srbija je dobro ušla u meč i praktično sve do vodećeg gola Francuske nije bila u podređenom položaju, naprotiv. Orlići su najviše pretili iz prekida, a najbliže golu bili su u 18. minutu kada je Tedić za malo zaksnio na drugoj stativi. Minut kasnije pokušao je i Bjeković sa distance, ali golman francuske selekcije bio je siguran. Nastavak meča pokazao je ipak koliko su Francuzi ozbiljna selekcija. Vešti sa loptom u nogama, ali pre svega veoma pokretljivi, pokazali su svoje pravo lice u poslednjoj trećini prvog dela igre.Naime, samo jedan trenutak nepažnje uticao je da Francuzi dođu u vođstvo. I to posle kontranapada po desnoj strani, lako su gosti napravili višak, a Adli je desnom nogom iskosa gađao i pogodio suprotan ugao gola Gordića. Imali su Francuzi posle minut-dva novu priliku, ali Gordić je sprečio već viđen gol. Definitivno su Francuzi bili najopasniji u tranziciji kada su, čini se lako, iznesili loptu i kroz nekoliko pasova brzo dolazili do prilike da ugroze gol rivala. Tako je bilo i pred kraj prvog dela, kada su imali i sreće, jer posle centaršuta s desne strane lopta je pogodila u lakat Bjekovića, a sudija nije oklevao i pokazao je na belu tačku. Guiri je bio siguran realizator za sada već zavidnu prednost svog tima. Do poluvremena Francuzi su još jednom ugrozili našu mrežu, ali rezultat se nije menjao.

Nastavak je doneo utakmicu u kojoj je bilo ritma, Srbija je htela gol koji bi je vratio u igru, a Francuska je i dalje najviše pretila iz brze tranzicije. Selektor Zvonko Živković osvežio je tim u 62. minutu , poverenje su dobili Ilić i Daničić, a iz igre su izašli Gavrić i Šehović. I francuski selektor je izvršio brojne izmene, dve dvostruke, ali sve to nije uticalo na promenu rezultata. I pored velike želje, utisak je i agresivnosti, činjenice da smo dobar deo poluvremena igrali na polovini Francuske, nismo uspeli da postignemo gol koji bi doneo neizvesnost po pitanju konačnog ishoda. S druge strane ponovo su Francuzi znali sve da kazne, ponovo iz brze kontre, po desnoj strani, a strelac je bio Čerki. Za konačnih 0:3.