U 21

Rutinska pobeda „orlića“ protiv Gibraltara - 4:0(4:0)

01.09.2017.

Mlada reprezentacija startovala pobedom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Italiji

STRELCI:1:0 Živković 19, 2:0 Pantić 28, 3:0 Pantić 39, 4:0 Jović 45. Gradski stadion u Jagodini. Gledalaca:oko 3000. Sudija:Ivan Arvel Grivit (Vels).Pomoćnici: J.B.Roberts, M.Roberts.Žuti kartoni: Klinton, Balentin
SRBIJA: Radunović, Stevanović, Jovanović (od 61. Šaponjić),Milenković, Bogosavac,Lukić, Mesarović (od 80. Adžić), Živković, Pantić, Jović, Radonjić (od 71. Mihajlović).
GIBRALTAR:Banda, Sera, Krisp, Anesli, Torila (od 69. Santos), Balentin,Pizaro (od 79. Isola), Hernandes, Klinton, Vinet, Kombes (od 84. Brito).
Rutinska, očekivana pobeda mlade reprezentacije Srbije na startu kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo koje se 2019. godine održava u Italiji. Savladan je Gibraltar, apsolutni autsajder naše grupe.
U meču koji se igrao u Jagodini, Srbija je od početka meča imala daleko veći posed lopte, kontrolu igre i utakmica je bila rešena već posle prvih 45 minuta igre.

Nije se dugo čekalo na vodeći gol koji je postigao kapiten Živković. Izašao je sam ispred golmana Gibraltara i lako plasirao loptu u mrežu. Usledila su dva gola Pantića, a kada se očekivalo da sudija odsvira kraj prvog dela, Jović se našao sam ispred golmana gostiju, posle odličnog proigravanja Živkovića. Zaobišao je golmana i postavio, pokazalo se kasnije, konačan rezultat.
-Odigrali smo odlično prvo poluvreme. Ovi momci mogu naravno mnogo više,ali je u nastavku došlo do malog opuštanja koje je i bilo očekivano.Dali smo maksimu, hteli u drugom poluvremenu da vidimo i neke druge igrače, ali je najvažnije da smo ostvarili cilj.Ne zanosimo se, biće teže u narednim mečevima protiv Makedonije i Rusije,ali ovaj tim ima kvalitet i ako želi da se plasira na Evropsko prvenstvo moraće to da demonstrira – rekao je posle meča selektor Goran Đorović.