ORLOVI NA DLANU | MLADENOVIĆU KUP POLJSKE I 11. TROFEJ U KARIJERI, JOVIĆEVE ASISTENCIJE, POGAĐALI ŽIVKOVIĆ I TERZIĆ, STANDARDNI SERGEJ I VANJA, MILENKOVIĆ, MAŠOVIĆ, VELJKOVIĆ, KOSTIĆ, RAJKOVIĆ, MAKSIMOVIĆ...

02.05.2023.

Prvi trofej za jednog našeg reprezentativca u sezoni 2022/23. Filip Mladenović je sa Legijom, posle produžetaka (0:0) i penal serije, slavio protiv Rakova. Mladenoviću je ovo 11. trofej u karijeri, a Legiji jubiralni 20. Kup Poljske. Ubedljiv učinak od srpskih reprezentativaca u minulom kolu nacionalnih liga širom Evrope imao je raspoloženi Luka Jović. Nije Jović postigao gol u ubedljivom trijumfu Viole (5:0) protiv odavno otpisane Sampdorije, ali je zabeležio čak tri asistencije što je retkost za svakog napadača. Omogućio je Luka da se prvi put golu raduje i Aleksa Terzić, a sve to pred očima Bratislava Živkovića, jednog od pomoćnika selektora Dragana Stojkovića, koji je bio na tribinama stadiona „Artemio Franki“.

Vikend u Seriji A otvorio je Lazar Samardžić čiji je Udineze gostovao Lećeu (1:0), a Lazar je bio na terenu do 62. minuta. Od naših „Italijana“ standardni su bili Nikola Milenković koji je komandovao odbranom Fiorentine u pomenutom meču sa Sampdorijom u čijem dresu je četrdesetak minuta igrao i Filip Đuričić. Ivan Ilić je proveo sve vreme na terenu u duelu Torina i Atalante (1:2), Vanja Milinković – Savić je odavno standardna jedinica „bikova“, a brat Sergej gostovao je sa Laciom u Milanu gde je Inter napravio preokret (3:1). Darko Lazović je sa Veronom (1:1) osvojio važan bod u borbi za opstanak  u Kremoni, proveo je na terenu 85 minuta. Filip Kostić je bio starter u Juventusu na gostovanju Bolonji (1:1), dok je Dušan Vlahović ušao na teren u 82. minutu. U Bundes ligi Verder je poražen od Šalkea u Gelzenkirhenu (2:1), a Miloš Veljković je odigrao ceo meč. Dobru partiju pružio je i Erhan Mašović u važnom meču sa Borusijom iz Dortmunda (1:1). I mečevi u Primeri su obilovali uzbuđenjima, Sevilja je neočekivano poražena na svom terenu od Đirone (0:2), Nemanja Gudelj je bio na svojoj poziciji u zadnjoj liniji domaćeg sastava. Važan meč u borbi za opstabak igrao se u Barseloni, Espanjol je slavio protiv Hetafea (1:0), a Nemanja Maksimović je odigrao ceo meč. Standardan je na golu Majorke bio Predrag Rajković u remiju sa Atletikom iz Bilbaa (1:1).Na Ostrvu je Fulam poražen od Sitija (1:2) a Saša Lukić je ušao na teren od 76. minuta.  Porto u Portugalu nastavlja trku sa Benfikom za naslov šampiona te zemlje, u ovom kolu savladao je Boavistu (1:0), Margu Grujić je bio na terenu od 88. minuta, a sa klupe (od 46. minuta) je ušao i Uroš Račić čija je Braga savladala Portimonense (4:1). U Grčkoj je u solunskom derbiju PAOK slavio protiv Arisa (3:2) a presudio je Andrija Živković golom u 78. minutu.