ОРЛОВИ НА ДЛАНУ | МЛАДЕНОВИЋУ КУП ПОЉСКЕ И 11. ТРОФЕЈ У КАРИЈЕРИ, ЈОВИЋЕВЕ АСИСТЕНЦИЈЕ, ПОГАЂАЛИ ЖИВКОВИЋ И ТЕРЗИЋ, СТАНДАРДНИ СЕРГЕЈ И ВАЊА, МИЛЕНКОВИЋ, МАШОВИЋ, ВЕЉКОВИЋ, КОСТИЋ, РАЈКОВИЋ, МАКСИМОВИЋ...

02.05.2023.

Први трофеј за једног нашег репрезентативца у сезони 2022/23. Филип Младеновић је са Легијом, после продужетака (0:0) и пенал серије, славио против Ракова. Младеновићу је ово 11. трофеј у каријери, а Легији јубирални 20. Куп Пољске. Убедљив учинак од српских репрезентативаца у минулом колу националних лига широм Европе имао је расположени Лука Јовић. Није Јовић постигао гол у убедљивом тријумфу Виоле (5:0) против одавно отписане Сампдорије, али је забележио чак три асистенције што је реткост за сваког нападача. Омогућио је Лука да се први пут голу радује и Алекса Терзић, а све то пред очима Братислава Живковића, једног од помоћника селектора Драгана Стојковића, који је био на трибинама стадиона „Артемио Франки“.

Викенд у Серији А отворио је Лазар Самарџић чији је Удинезе гостовао Лећеу (1:0), а Лазар је био на терену до 62. минута. Од наших „Италијана“ стандардни су били Никола Миленковић који је командовао одбраном Фиорентине у поменутом мечу са Сампдоријом у чијем дресу је четрдесетак минута играо и Филип Ђуричић. Иван Илић је провео све време на терену у дуелу Торина и Аталанте (1:2), Вања Милинковић – Савић је одавно стандардна јединица „бикова“, а брат Сергеј гостовао је са Лациом у Милану где је Интер направио преокрет (3:1). Дарко Лазовић је са Вероном (1:1) освојио важан бод у борби за опстанак  у Кремони, провео је на терену 85 минута. Филип Костић је био стартер у Јувентусу на гостовању Болоњи (1:1), док је Душан Влаховић ушао на терен у 82. минуту. У Бундес лиги Вердер је поражен од Шалкеа у Гелзенкирхену (2:1), а Милош Вељковић је одиграо цео меч. Добру партију пружио је и Ерхан Машовић у важном мечу са Борусијом из Дортмунда (1:1). И мечеви у Примери су обиловали узбуђењима, Севиља је неочекивано поражена на свом терену од Ђироне (0:2), Немања Гудељ је био на својој позицији у задњој линији домаћег састава. Важан меч у борби за опстабак играо се у Барселони, Еспањол је славио против Хетафеа (1:0), а Немања Максимовић је одиграо цео меч. Стандардан је на голу Мајорке био Предраг Рајковић у ремију са Атлетиком из Билбаа (1:1).На Острву је Фулам поражен од Ситија (1:2) а Саша Лукић је ушао на терен од 76. минута.  Порто у Португалу наставља трку са Бенфиком за наслов шампиона те земље, у овом колу савладао је Боависту (1:0), Маргу Грујић је био на терену од 88. минута, а са клупе (од 46. минута) је ушао и Урош Рачић чија је Брага савладала Портимоненсе (4:1). У Грчкој је у солунском дербију ПАОК славио против Ариса (3:2) а пресудио је Андрија Живковић голом у 78. минуту.