EURO 2024 | HRABRA SRBIJA OSTALA BEZ NAGRADE, DANSKA SLAVI REMI

25.06.2024.

Reprezentacija Srbije igrala je u trećem meču grupne faze Prvenstva Evrope u Nemačkoj, protiv Danske, bez golova – 0:0. Posle  epiloga u drugom duelu grupe, gde su Engleska i Slovenija, takođe igrali bez pobednika, Srbija je završila učešće na samitu najboljih evropskih selekcija. Orlovi su uložili ogroman napor, pokazali visok stepen borbenosti, želje i volje, a utisak je da je nedostajalo samo malo sreće, kako bi, svakako zasluženo, izborili plasman u narednu fazu takmičenja. Ovako i remi nekad boli kao da je poraz.

STADION: Alijanc Arena u Minhenu. Sudija: Fransoa Letiksije (Francuska).

DANSKA: Šmajhel, Andersen, Vestergard, Kristensen (77. Bah), Hojbjerg, Mehle, Hojlund (59. Dolberg), Eriksen (88. Poulsen), Bah, Vind (46. Skov Olsen), Hjulmand (77. Delejni). Selektor Kasper Hjulmand

SRBIJA: Rajković, Pavlović, Veljković, Milenković, Mijailović (73. Mladenović), Gudelj (46. Jović), Ilić (67. Vlahović), Lukić (87. S. Milinković Savić), Živković, Samardžić (46. Tadić), Mitrović. Selektor Dragan Stojković

Prvi deo igre taktički veoma zahtevan, praktično bez prilika za gol. Sve do 21. minuta golmani nisu imali posla, a onda je posle jedne greške, Eriksen uputio udarac sa nekih 20 metara, ali Rajković je vrhovima prstiju uspeo da spase mrežu. Usledio je korner za Dance koji je doneo veliku gužvu u našem šesnasestercu, na sreću bez posledica. S druge strane i mi smo tražili prostor iza zadnje linije, međutim nije bilo posla za Šmajhela. Rivali su bukvalno vrebali grešku protivnika, ali rezultat sve govori.

Nastavak je doneo mnogo više uzbuđenja, Srbija je dominirala, sve karte selektor Stojković bacio je na napad, u igri su bili i Vlahović i Mitrović i Jović, od prvog minuta nastavka i Tadić. Mnogo uzbuđenja pred golom Šmajhela, ali na kraju nije bilo golova. Hrabra Srbija ostala je bez nagrade, Danska slavi remi.