EURO 2024 | ХРАБРА СРБИЈА ОСТАЛА БЕЗ НАГРАДЕ, ДАНСКА СЛАВИ РЕМИ

25.06.2024.

Репрезентација Србије играла је у трећем мечу групне фазе Првенства Европе у Немачкој, против Данске, без голова – 0:0. После  епилога у другом дуелу групе, где су Енглеска и Словенија, такође играли без победника, Србија је завршила учешће на самиту најбољих европских селекција. Орлови су уложили огроман напор, показали висок степен борбености, жеље и воље, а утисак је да је недостајало само мало среће, како би, свакако заслужено, изборили пласман у наредну фазу такмичења. Овако и реми некад боли као да је пораз.

СТАДИОН: Алијанц Арена у Минхену. Судија: Франсоа Летиксије (Француска).

ДАНСКА: Шмајхел, Андерсен, Вестергард, Кристенсен (77. Бах), Хојбјерг, Мехле, Хојлунд (59. Долберг), Ериксен (88. Поулсен), Бах, Винд (46. Сков Олсен), Хјулманд (77. Делејни). Селектор Каспер Хјулманд

СРБИЈА: Рајковић, Павловић, Вељковић, Миленковић, Мијаиловић (73. Младеновић), Гудељ (46. Јовић), Илић (67. Влаховић), Лукић (87. С. Милинковић Савић), Живковић, Самарџић (46. Тадић), Митровић. Селектор Драган Стојковић

Први део игре тактички веома захтеван, практично без прилика за гол. Све до 21. минута голмани нису имали посла, а онда је после једне грешке, Ериксен упутио ударац са неких 20 метара, али Рајковић је врховима прстију успео да спасе мрежу. Уследио је корнер за Данце који је донео велику гужву у нашем шеснасестерцу, на срећу без последица. С друге стране и ми смо тражили простор иза задње линије, међутим није било посла за Шмајхела. Ривали су буквално вребали грешку противника, али резултат све говори.

Наставак је донео много више узбуђења, Србија је доминирала, све карте селектор Стојковић бацио je на напад, у игри су били и Влаховић и Митровић и Јовић, од првог минута наставка и Тадић. Много узбуђења пред голом Шмајхела, али на крају није било голова. Храбра Србија остала је без награде, Данска слави реми.