U 21

Orlići poraženi na startu EP u Poljskoj

17.06.2017.

Mlada reprezentacija Srbije je imala inicijativu i nekoliko velikih prilika, ali Portugal je iskoristio svoje šanse za pobedu

STRELCI: 1:0 Guedeš 37, 2:0 Fernandeš 87. Stadion:Zaviša u Bidgošću. Gledalaca:11000. Sudija: Benoa Bastien (Francuska). Pomoćnici: H.Zakrani, F.Žake (Francuska). Žuti kartoni: Semedo, Bruma, Fernandeš (Portugal), Grujić, Gaćinović, Antonov, Gajić (Srbija).
PORTUGAL: Varela, Kanselo, Edgar, Semedo, Rodrigez, Karvaljo (od 59. Renato Sančez), Neves, Podense (od 67. Medeiroš), Fernandeš, Guedeš, Žota (od 46. Bruma). Selektor: Rui Žorž
SRBIJA: V.Milinković – Savić, Gajić, Jovanović, Veljković, Antonov, Maksimović, Grujić (od 67. Radonjić), Živković, Gaćinović, Đurđević (od 74. Ožegović), Čavrić (od 46. Plavšić). Selektor: Nenad Lalatović

Mlada reprezentacija Srbije poražena je u prvom meču B grupe na Evropskom prvenstvu u Poljskoj od selekcije Portugala. U duelu gde smo zaslužili mnogo bolji ishod, jer smo tokom meča imali više inicijativu i veći broj prilika, ostali smo bez bodova.
Prvi deo igre prošao je uglavnom u izjednačenoj borbi, sa nekoliko prilika na obe strane, a Portugalci su jednu iskoristili preko Gonzala Guedeša. Igrao se 37. minut kada je ispratio jednu akciju i glavom sproveo loptu u mrežu.

A mogli smo mi prvi do vođstva, prvi put u 11. minutu posle odlične akcije Gajića, koji se ubacio iz drugog plana, i povratne lopte na koju je natrčao Grujić, ali u poslednji trenutak jedan od defanzivaca Portugala sprečio je da Orlići dođu do zaslužene radosti. Imao je i Živković priliku osam minuta kasnije da iz slobodnog udarca savlada Varelu, ali lopta je završila u „zidu“ Portugala. I onda najbolja prilika u prvom poluvremenu, Živković je ubacio loptu iza zadnje linije Portugala, Đurđević je imao na nozi, usledio je udarac ali sreća je bila saveznik Varele.
U nastavku selektor Lalatović je izvršio prvu izmenu, Plavšić je dobio priliku umesto Čavrića, a sudija Bastien je poništio gol, zbog ofsajd pozicije, Đurđevića. Ti uvodni minuti nastavka pripadali su našim momcima, Portugal je bio sabijen na njegovoj polovini, a u 58. minutu lopta je bila već viđena u golu posle centaršuta Živkovića i udarca Grujića, ali je ipak otišla pored stative. Lepu akciju smo izveli i pet minuta kasnije, sada je Gaćinović centrirao a Đurđević sa nekih 11 metara gađao, ali lopta je na puto do Varele udarila Semeda i to više nije bio težak posao za portugalskog golmana.

Imali smo do kraja veći posed lopte, daleko veću inicijativu, pokušavali preko Plavšića, Živkovića, Gajića…da stignemo do zasluženog izjednačenja, ali sreća i rekli bismo pravda, nisu danas bili saveznik naših momaka. I Portugal je to znao da kazni, igrao se 87. minut kada je Fernandeš izašao sam ispred Vanje Milinkovića-Savića i postavio konačan ishod meča.U narednom meču, 20.juna, rival će nam biti BJR Makedonija (18,00), a u drugom meču istog dana od 20,45 igraju Portugal i Španija.

Slaviša Kokeza i Goran Bunjevčević uz Orliće
Predsednik FSS Slaviša Kokeza i sportski direktor Goran Bunjevčević došli su u Bidgošć kako bi bili uz Lalatovića i njegove izabranike. I članovi stručnog štaba „A“ reprezentacije Zoran Filipović, Goran Đorović i Radiša Ilić bili su u loži stadiona Zaviša i posmatrali generaciju koja je projektovana da u perspektivi bude nosilac svih aktivnosti u najboljoj reprezentaciji Srbije.
Odlična poseta, stadion rasprodat
UEFA je pustila ograničen broj ulaznica za sve utakmice, a to se pokazalo kao pun pogodak. Delovi stadiona Zaviša, jug i sever bili su pokriveni UEFA obeležjima, a istočna i zapadna strana su bile ispunjene do poslednjeg mesta. Za utakmicu Srbija – Portugal prodato je blizu 11000 ulaznica, a karata nema ni za utakmicu trećeg kola naše grupe kada se sastajemo sa Španijom, takođe u Bidgošću.