U 19

U19 | OMLADINCI SRBIJE U ELITNOJ RUNDI KVALIFIKACIJA ZA PLASMAN NA EVROPSKO PRVENSTVO

16.11.2021.

SRBIJA: Lukić, Despotovski, Petković, Subotić, Krsmanović, J.Mituljikić (od 69. Baždar), Miletić, Motika, N.Mituljikić (od 87. Kovačević), Lazetić (od 80. Hrstić), Ajdar. Selektor: Dejan Branković

FRANCUSKA: Lo Tutala, Zukru (od 72. El-Fatahi), Kamara, Dukure, Dijuf, Mihut (od 46. Pereira), Adelin (od 79. Bondo), Ba (od 46. Gurna.Daut), Virdžinijus (od 79. Eli-Vahi), Ablin, Čauna. Selektor: Lendri Šovan

Na krilima velike pobede A tima u Lisabonu, omladinci Srbije zaigrali su u istom stilu i obezbedili plasman u elitnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se naredne godine održati u Slovačkoj.
U meču poslednjeg kola kvalifikacionog turnira koji je održan u Albaniji, izabranici Dejana Brankovića poraženi su od Francuske sa 2:1,  golom u poslednjim sekundama i u situaciji kada su bili sa igračem manje na terenu.
Prvo poluvreme je proteklo u visokom ritmu i obilovalo je uzbuđenjima pred oba gola.
Srbija je stvorila veliki broj šansi, ali je ipak morala da juri rezultat.
Francuzi su poveli posle odličnog kontranapada koji je u gol pretvorio Čauna već u 3. minutu. Nakon toga, ređale su se prilike naše reprezentacije preko Motike, Ajdara, Miletića, Lazetića, a golman Francuske je u jednom trenutku sa gol-linije spasavao svoju mrežu.
Apsolutno zasluženo izjednačenje stiže u 33. minutu, kada je Ajdar nastavio svoj golgeterski niz započet u prvoj utakmici protiv domaćina turnira kada je bio dvostruki strelac u pobedi od 2:1.
U nastavku susreta, ponovo su golmani Lukić i Lo Tutala imali pune ruke posla.
Srbija je uglavnom pretila preko Motike, dok je Francuska najbolju priliku propustila u 65. minutu, kada je El Fatahi iz poluvoleja uzdrmao prečku.
Drugi žuti karton i isključenje Miletića u 86. minutu uticali su da Francuska preuzme inicijativu u finišu utakmice, a pobedonosni gol postigao je Ablin u petom minutu nadoknade vremena, kada je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora i snažnim udarcem zatresao mrežu.

Po svemu prikazanom, srpski omladinci nisu zaslužili poraz u duelu protiv jedne od najjačih reprezentacija u Evropi. Poraz koji ne boli i koji je zahvaljujući rezultati druge utakmice u kojoj je Albanija slavila protiv Severne Makedonije sa 3:1, odveo naše momke u narednu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.