U 17

NESREĆAN PORAZ KADETA NA EP

10.05.2017.

Izabranici Perice Ognjenovića poraženi od Bosne i Hercegovine golom u završnici meča i tako ostali bez plasmana među osam najboljih u Evropi

STRELAC: 1:0 Imamović 80. Pomorca u Kostreni. Gledalaca: oko 500. Sudija: Donatas Rumšas (Litvanija). Pomoćnici: R.Kotik (Češka), J.Bird (Vels).Žuti kartoni: Salčin, Sejdović, Santrač (Bosna i Hercegovina), Kokir (Srbija).
BOSNA I HERCEGOVINA: Kršić, Zilić (od 63. Tegeltija), Sadiku, Gazibegović, Santrač, Salčin (od 48. Marušić), Šikanjić, Sejdović (od 68. Brkić), Imamović, Vještica, Savić.
SRBIJA: Gordić, Kostić, Marković, Pavlović, Janković, Kamenović, Gavrić, Zuvić (od 54. Kokir), Stuparević, Đerlek (od 68. Zvekanov), Tedić(od 18. Nešković).
Kadetska reprezentacija Srbije nesrećno je poražena protiv Bosne i Hercegovine i tako ostala bez plasmana među osam najboljih selekcija na Prvenstvu Evrope u Hrvatskoj. Jedini gol postigao je Imamović u sam smiraj utakmice, igrao se 80. minut kada je savladao Gordića.
Srbija je dobro otvorila meč, imala inicijativu od starta a najbolju priliku da dođemo u vođstvo imali smo već u 6. minutu kada je Stuparević uputio udarac ali je stativa bila saveznik golmana Bosne i Hercegovine.
Veći posed, kontrola igre i čak tri nova pokušaja Stuparevića, kao i raspoloženi Kršić na golu Bosne i Hercegovine, obeležili su praktično prvi deo meča u kome je „orlićima“bio dovoljan i remi za plasman u nokaut fazu kontinentalnog šampionata, jer su Nemci u drugom susretu naše grupe deklasirali Irce 7:0 (3:0).

U nastavku smo ponovo prvi bili bliži golu, ali Nešković nije uputio dovoljno jak udarac. Uzvratili su Bosanci preko Šikanjića, onda i Marušića ali sve se završilo samo na pokušaju. Imao je rival još dve dobre prilike, preko Marušića i Imamovića ali sada je Gordić briljirao.
I kada se očekivao kraj usledio je šok za našu selekciju, asistencija Savića i gol Imamovića koji je doneo eliminaciju obe selekcije. U trouglu susreta Republike Irske, Srbije i Bosne i Hercegovine, praktično je presudila pobeda Republike Irske protiv Bosne i Hercegovine 2:1, jer da je odlučivala ukupna gol razlika onda bi uz Nemačku i Srbija bila među osam najboljih selekcija na kontinentu. Ovako dalje ide Republika Irska koja je katastrofalno poražena od Nemačke, ali i sa minimalnim rezultatom od Srbije. Apsurdno ili ne, ali i to je fudbal.

Selektor Perica Ognjenović ne krije da je razočaran epilogom, pogotovo jer dalje ide rival koga smo porazili…

-To je fudbal, ove dečake očekuje dosta ovakvih utakmica. Nedostajalo je malo sportske sreće. Na kraju se plasirala Irska, koja je najmanje pokazala.Platili smo danak zamoru i malom fondu igrača. Na ovako teškom takmičenju u ovako zahtevnom sistemu mnogo smo se istrošili i to nam je nedostajalo u ovoj utakmici.