MEĐUNARODNI TURNIR "MILJAN MILJANIĆ" | SRBIJA NAJBOLJA, POBEDA PROTIV CRNE GORE ZA PRVO MESTO, PRIZNANJA NAJBOLJIMA

11.05.2023.
Reprezentacija Srbije (igrači do 16 godina), slavila je protiv vršnjaka iz Crne Gore sa 2:0 (1:0) i osvojila prvo mesto na 9. Međunarodnom turniru ‘Miljan Miljanić’koji se svake godine tradicionalno održava na terenima SC FSS u Staroj Pazovi, u znak sećanja na legendarnog fudbalskog stručnjaka.
STRELCI: 1:0 Vasilić 3, 2:0 Mladenović 71. Sportski centar FSS u Staroj Pazovi.
SRBIJA: Miladinović, Filipović, Avdić, Roganović, Ivanović, Bačanin, Kostić, Kličković, Vasilić, Martinović, Đorđević.
CRNA GORA: Đurović, Mugoša, Maraš, Martinović, Jokanović, Kostić, Savović, Knežević, Đurović, Nikčević, Pavićević, Miljanić.
Srbija je povela posle samo tri minuta igre, zahvaljujući sjajnoj individualnoj akciji Alekse Vasilića. Samo što su krenuli s centra, Crnogorci su mogli do izjednačenja, ali je opasan nalet Matije Nikčevića pravovremenom intervencijom zaustavio kapiten našeg tima Jovan Miladinović. U 24. minutu udarac je oprobao i Maksim Kličković, momak koji je u polufinalnom susretu protiv Severne Makedonije postigao veoma lep gol i trasirao put ka pobedi naše reprezentacije. Isti igrač našao se u povoljnoj poziciji i u finišu prvog dela susreta, ali je golman gostiju Đurović ponovo bio na visini zadatka.
Puleni vršioca dužnosti selektora Jovana Damjanovića diktirali su ritam i u nastavku susreta, strpljivo čekajući priliku da drugim golom reše pitanje pobednika. Nedostajalo im je i sreće u određenim situacijama, kao na isteku sat vremena igre kada je raspoloženi Vasilić pogodio stativu posle najlepše akcije našeg tima na ovoj utakmici.
Do dva gola prednosti, Srbija stiže u 71. minutu. Filipović je prošao po desnoj strani i uputio oštar centaršut u peterac Crne Gore, gde se Stefan Mladenović lepo snašao i vrhom kopačke između nogu protivničkog defanzivca gurnuo loptu u mrežu.
Mogli su naši momci i do ubedljivije pobede, da su rezervisti Andrija Miladinović i Ilija Tadić bili malo prisebniji u dve odlične šanse pred golom Crne Gore, dok je odličan šut Stefana Mladenovića u poslednjim trenucima meča paradom zaustavio golman Đurović.
Pobedom u finalu, Srbija je odbranila trofej ‘Miljan Miljanić’ osvojen prošle godine i napravila dobru uvertiru pred prve takmičarske izazove koji ovu generaciju očekuju u jesenjem terminu kvalifikacija.
Mlađe kadete Srbije sa tribina su bodrile godinu dana starije kolege koje su se upravo u četvrtak okupile u Staroj Pazovi i pod komandom selektora Lukovića počele pripreme za Evropsko prvenstvo u Mađarskoj (od 17. maja do 2. juna).
U meču za treće mesto, Bugarska je pobedila Severnu Makedoniju sa 2:0.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je srpski reprezentativac Adem Avdić, najbolji strelac je Bugarin Stiven Džerard Gaote, a najbolji golman Jovan Miladinović, takođe član našeg nacionalnog tima. Priznanja najboljim pojedincima uručili su Nikola Lazetić, Vladimir Petrović Pižon, Stanislav Karasi, Marko Zdravković (FSB) i Igor Matić, dok je prelazni pehar kapitenu pobedničke ekipe Jovanu Miladinoviću, uručio najmlađi Miljanov unuk, Vuk Miljanić.