МЕЂУНАРОДНИ ТУРНИР "МИЉАН МИЉАНИЋ" | СРБИЈА НАЈБОЉА, ПОБЕДА ПРОТИВ ЦРНЕ ГОРЕ ЗА ПРВО МЕСТО, ПРИЗНАЊА НАЈБОЉИМА

11.05.2023.
Репрезентација Србије (играчи до 16 година), славила је против вршњака из Црне Горе са 2:0 (1:0) и освојила прво место на 9. Међународном турниру ‘Миљан Миљанић’који се сваке године традиционално одржава на теренима СЦ ФСС у Старој Пазови, у знак сећања на легендарног фудбалског стручњака.
СТРЕЛЦИ: 1:0 Василић 3, 2:0 Младеновић 71. Спортски центар ФСС у Старој Пазови.
СРБИЈА: Миладиновић, Филиповић, Авдић, Рогановић, Ивановић, Бачанин, Костић, Кличковић, Василић, Мартиновић, Ђорђевић.
ЦРНА ГОРА: Ђуровић, Мугоша, Мараш, Мартиновић, Јокановић, Костић, Савовић, Кнежевић, Ђуровић, Никчевић, Павићевић, Миљанић.
Србија је повела после само три минута игре, захваљујући сјајној индивидуалној акцији Алексе Василића. Само што су кренули с центра, Црногорци су могли до изједначења, али је опасан налет Матије Никчевића правовременом интервенцијом зауставио капитен нашег тима Јован Миладиновић. У 24. минуту ударац је опробао и Максим Кличковић, момак који је у полуфиналном сусрету против Северне Македоније постигао веома леп гол и трасирао пут ка победи наше репрезентације. Исти играч нашао се у повољној позицији и у финишу првог дела сусрета, али је голман гостију Ђуровић поново био на висини задатка.
Пулени вршиоца дужности селектора Јована Дамјановића диктирали су ритам и у наставку сусрета, стрпљиво чекајући прилику да другим голом реше питање победника. Недостајало им је и среће у одређеним ситуацијама, као на истеку сат времена игре када је расположени Василић погодио стативу после најлепше акције нашег тима на овој утакмици.
До два гола предности, Србија стиже у 71. минуту. Филиповић је прошао по десној страни и упутио оштар центаршут у петерац Црне Горе, где се Стефан Младеновић лепо снашао и врхом копачке између ногу противничког дефанзивца гурнуо лопту у мрежу.
Могли су наши момци и до убедљивије победе, да су резервисти Андрија Миладиновић и Илија Тадић били мало присебнији у две одличне шансе пред голом Црне Горе, док је одличан шут Стефана Младеновића у последњим тренуцима меча парадом зауставио голман Ђуровић.
Победом у финалу, Србија је одбранила трофеј ‘Миљан Миљанић’ освојен прошле године и направила добру увертиру пред прве такмичарске изазове који ову генерацију очекују у јесењем термину квалификација.
Млађе кадете Србије са трибина су бодриле годину дана старије колеге које су се управо у четвртак окупиле у Старој Пазови и под командом селектора Луковића почеле припреме за Европско првенство у Мађарској (од 17. маја до 2. јуна).
У мечу за треће место, Бугарска је победила Северну Македонију са 2:0.

За најбољег играча турнира проглашен је српски репрезентативац Адем Авдић, најбољи стрелац је Бугарин Стивен Џерард Гаоте, а најбољи голман Јован Миладиновић, такође члан нашег националног тима. Признања најбољим појединцима уручили су Никола Лазетић, Владимир Петровић Пижон, Станислав Караси, Марко Здравковић (ФСБ) и Игор Матић, док је прелазни пехар капитену победничке екипе Јовану Миладиновићу, уручио најмлађи Миљанов унук, Вук Миљанић.