U 17

KADETI UBEDLJIVI U PRVOJ PROVERI PROTIV BOSNE I HERCEGOVINE PRED DRUGI KRUG KVALIFIKACIJA ZA PLASMAN NA EP

05.03.2019.

Kadetska reprezentacija Srbije bila je ubedljiva u prvoj od dve provere sa vršnjacima iz Bosne i Hercegovine – 3:0(2:0).

STRELCI: 1:0 Baić 11, 2:0 Simić 43, 3:0 Ergelaš 49. Stadion: SC FSS u Staroj Pazovi. Sudija: Nikola Radaković (Srbija)

SRBIJA: Stanković (od 73. Katić), Despotovski (od 81. Kremenović), Blagojević (od 81. Rogan), Drezgić (od 61. Komljenović), Lukić, Luković, Ergelaš (od 81. Bačanin), Baić (od 46. Mladenović), Simić (od 61. Cvetićanin), Đurasović (od 73. Kuzmanović), Babić (od 73. Miladinović).

BOSNA I HERCEGOVINA:Ćetković, Cviko, Bošnjak, Kvakić (od 56. Drina), Drljo, Ilinković (od 65. Baća), Džuderija, Šošić (od 65. Radmilović), Pisar (od 68. Alagić), Muratović (od 68. Barjaktarević), DŽanković (od 46. Gasal).

U meču koji se igrao u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi izabranici selektora Milana Kuljića od prvog minuta imali su kontrolu igre, veći posed i stvarali prilike pred golom gostiju. Srbija je došla u vođstvo u ranoj fazu utakmice preko Baića, a do kraja prvog dela, Simić je duplirao vođstvo. U nastavku je ponovo u uvodnim minutima, Ergelaš postigao treći gol za Srbiju i to je, ispostavilo se, bio I konačan ishod meča. Drugi susret istih selekcija je u četvrtak, 7. marta od 11,00 u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi.

Ovo su inače poslednje provere kadeta pred drugi krug kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo. Srbija će biti domaćin završnog kruga kvalifikacija, a rivali klasi 2002. biće Slovačka (26.mart), Francuska (29.mart) i Švedska (1.april).