U 17

DVA MEČA, DVE POBEDE KADETA U RUMUNIJI, DRUGA- 2:1(0:0)

29.11.2018.

Posle pobede u prvom testu u Krajovi protiv Rumunije (1:0), kadetska selekcija Srbije bila je bolja od istog rivala i u drugoj proveri-2:1(0:0).

Reprezentacija koju vodi selektor Milan Kuljić bila je mnogo bolji rival, posebno u prvom delu, ali izostala je realizacija. Najviše prilika imao je NJamculović, tri puta je mogao da savlada domaćeg golmana, a dobru šansu imao je i Baić kada je pogodio stativu.

U drugom delu Rumunija je prva imala šansu, ali Sučiju nije bio precizan.Rumunski sudija Badoju dosudio je dva penala za Srbiju. Bajic je prvi put bio precizan posle prekršaja nad Cveticaninom. Drugi penal Baić nije iskoristio u 54.minutu,  pogodio je stativu. Onda su Rumuni postigli autogol,nespretan je bio Dančua u 79. I umesto da naši momci dotuku domaćina, a prilike su imali  Cvetković 51, Radulovic u 75. domaćin je smanjio u 81.minutu. Precizan je bio Stoika. Arbitar je produžio utakmicu čak sedam minuta, onda pokazao na jedanaesterac, ali Kožul je zaustavio šut Pitua.

STRELCI:0:1 Baić (iz jedanaesterca) 47, 0:2 Dančiju (autogol) 79, 1:2 Stojka 81. Stadion u Krajovi. Sudija Marijus Badoju (Rumunija),

RUMUNIJA:Tataru, Bolonji (od 73. Danču), Stefan (od 55.Močiača), Pitu, Jan (od 30. Pasku), Botond, Dumitresku (od 55.Stojka), Mitrov (od 46.Bani), Sučiju (od 46.Munteanu), Perianu (od 73.Čilili), Sima (od 55. Stefanovići).

SRBIJA: Slavković (od 68. Kožul), Despotovski (od 75.Nikolić), Rogan (od 46.Kuljić), Luković, Ergelaš (od 46. Kuzmanović), Cvjetičanin (od 58.Radulović), Baić (od 62. Bogdanović), Lukić (od 75. Drezgić), Blagojević, NJamculović (od 62. Miladinović), Đurasović (od 68. Čolić).