U 19

SJAJAN START,OMLADINCI POBEDILI SLOVAČKU U ELIT RUNDI - 1:0 (0:0)

23.03.2017.

Srbija uspešno startovala u elit rundi kvalifikacija za EP – u subotu derbi protiv domaćina, Nemačke

STRELAC: 1:0 Jovanović u 62. minutu. Stadion Somerdam u Raselshajmu. Sudija: Masimiliano Morati (Italija). Pomoćnici: Alberto Tegoni (Italija) i Kristijan Lajšer (Nemačka). Žuti kartoni: Mišković, Jovanović (Srbija), Lenart (Slovačka).
SRBIJA: M. Ilić, Radić, Terzić (od 78. Cvetković), Mašović, Dinga, Nišić (od 87. Pantić), Mišković, Jovanović (od 90. Adžić), Račić, Blagojević, Zlatanović.
SLOVAČKA: Vantuba, Majdan, Kozlovski, Oravec, Lenart, Šulek, Baumgartner (od 46. Valo), Tupta, Šušolik, Blažek (od 69. Dubec), Kvocera (od 79. Štefanec).

Omladinska reprezentacija Srbije (generacija 1998) odigrala je prvi meč u Grupi 2, elitne runde kvalifikacija na putu do UEFA Evropskog prvenstva U-19 u Gruziji (02/15. jul 2017). Naša selekcija pobedila je Slovačku sa 1:0 (0:0), a jedini gol postigao je Đorđe Jovanović na asistenciju Save Radića, u 62. minutu. Tako su naši omladinci trijumfalno počeli poslednji kvalifikacioni krug na turniru u Nemačkoj, koji će trajati do 28. marta. Pored Srbije, domaćina Nemačke, u Grupi 2 su još selekcije Slovačke i Kipra.
Meč protiv Slovačke obeležila je dominacija srpskog tima, koji je u svim segmentima igre bolji i uspešniji. Podatak o šutevima na gol protivnika (8:4 u korist Srbije) dobar je pokazatelj šta se dešavalo na terenu Stadiona Somerdam, u nemačkom gradiću Raselshajmu.
Izabranci selektor Milana Obradovića sve vreme su imali kontrolu nad igrom, dominirali sredinom terena i uspešno odbijali stihijske napade Slovaka.
Na otvaranju turnira, domaćin, Nemačka je savladala Kipar 2:1 (1:1) i to pobedničkim golom u 93. minutu.
Sledeći meč, derbi Grupe 2, biće odigran u subotu (11:00 časova), kada će se sastati vodeće ekipe, Nemačka i Srbija. Nema sumnje da će taj duel biti od presudnog značaja za plasman na finalni turnir UEFA Evropskog prvenstva U-19. Podsetimo, samo prvoplasirana reprezentacija izboriće odlazak u Gruziju…
Srbija je bila prvak Evrope u ovom uzrastu 2013. godine na završnom turniru u Litvaniji. Titulu prvaka Evrope u omladinskoj fudbalskoj konkurenciji brani Francuska, koja je prošle godine trijumfovala na završnom turniru u Nemačkoj.