У 19

СЈАЈАН СТАРТ,ОМЛАДИНЦИ ПОБЕДИЛИ СЛОВАЧКУ У ЕЛИТ РУНДИ - 1:0 (0:0)

23.03.2017.

Србија успешно стартовала у елит рунди квалификација за ЕП – у суботу дерби против домаћина, Немачке

СТРЕЛАЦ: 1:0 Јовановић у 62. минуту. Стадион Сомердам у Раселсхајму. Судија: Масимилиано Морати (Италија). Помоћници: Алберто Тегони (Италија) и Кристијан Лајшер (Немачка). Жути картони: Мишковић, Јовановић (Србија), Ленарт (Словачка).
СРБИЈА: М. Илић, Радић, Терзић (од 78. Цветковић), Машовић, Динга, Нишић (од 87. Пантић), Мишковић, Јовановић (од 90. Аџић), Рачић, Благојевић, Златановић.
СЛОВАЧКА: Вантуба, Мајдан, Козловски, Оравец, Ленарт, Шулек, Баумгартнер (од 46. Вало), Тупта, Шушолик, Блажек (од 69. Дубец), Квоцера (од 79. Штефанец).

Омладинска репрезентација Србије (генерација 1998) одиграла је први меч у Групи 2, елитне рунде квалификација на путу до УЕФА Европског првенства У-19 у Грузији (02/15. јул 2017). Наша селекција победила је Словачку са 1:0 (0:0), а једини гол постигао је Ђорђе Јовановић на асистенцију Саве Радића, у 62. минуту. Тако су наши омладинци тријумфално почели последњи квалификациони круг на турниру у Немачкој, који ће трајати до 28. марта. Поред Србије, домаћина Немачке, у Групи 2 су још селекције Словачке и Кипра.
Меч против Словачке обележила је доминација српског тима, који је у свим сегментима игре бољи и успешнији. Податак о шутевима на гол противника (8:4 у корист Србије) добар је показатељ шта се дешавало на терену Стадиона Сомердам, у немачком градићу Раселсхајму.
Изабранци селектор Милана Обрадовића све време су имали контролу над игром, доминирали средином терена и успешно одбијали стихијске нападе Словака.
На отварању турнира, домаћин, Немачка је савладала Кипар 2:1 (1:1) и то победничким голом у 93. минуту.
Следећи меч, дерби Групе 2, биће одигран у суботу (11:00 часова), када ће се састати водеће екипе, Немачка и Србија. Нема сумње да ће тај дуел бити од пресудног значаја за пласман на финални турнир УЕФА Европског првенства У-19. Подсетимо, само првопласирана репрезентација избориће одлазак у Грузију…
Србија је била првак Европе у овом узрасту 2013. године на завршном турниру у Литванији. Титулу првака Европе у омладинској фудбалској конкуренцији брани Француска, која је прошле године тријумфовала на завршном турниру у Немачкој.