Arhiva

PRE 20 GODINA REPREZENTACIJA ODIGRALA JEDAN OD NAJSPEKTAKULARNIJIH MEČEVA U ISTORIJI UEFA EURO

13.06.2020.

Ludilo koje samo fudbal može da priredi. Pre 20 godina, 13. juna 2000. naš najbolji državni tim otvorio je učešće na Prvenstvu Evrope u Holandiji i Belgiji spektakularnim duelom protiv Slovenije – 3:3! Sve do 67. minuta igre činilo se da je reprezentacija selektora Vujadina Boškova osuđena na poraz, jer je Slovenija u tom trenutku imala tri gola prednosti i igrača više, zbog isključenja Siniše Mihajlovića, ali su  Savo Miloševića  (dva gola) i Ljubinko Drulović (gol i asistencija) režirali pravo čudo i nemoguće učinili mogućim. Za samo šest minuta (67, 70. i 73.) anulirana su tri gola prednosti Slovenije a Evropa i svet su mogli da vide jedan od najspektakularnijih mečeva u istoriji UEFA EURO. Za reprezentaciju su u meču u kome je grad domaćin bio Šarloa, igrali: Kralj, Dudić, Đukić, Mihajlović, Nađ, Jokanović, Jugović, D.Stanković (od 36. Stojković), Drulović, Mijatović (od 82. Kežman), Kovačević (od 52. Milošević)