ORLOVI NA DLANU | SERIJA A U ZNAKU SRBA, NIKO KAO VLAHOVIĆ, HAUBICA SAMARDŽIĆA, JOVIĆ ZA PREOKRET MILANA, U PRIMERI STRELAC MAKSIMOVIĆ, RADOVALI SE I "GRCI" MLADENOVIĆ I ŽIVKOVIĆ

22.01.2024.

Čekajući mart i provere za ono što izabranike selektora Dragana Stojkovića očekuje na Prvenstvu Evrope u Nemačkoj, pripremne duele protiv Rusije i Kipra, pratimo izdanja srpskih reprezentativaca širom Evrope. Minuli vikend obeležili su definitivno igrači koji nastupaju u Seriji A. Dok sluša hvalospeve i ponude koje pristižu na adresu Udinezea, Lazar Samardžić je ponovo bio strelac sjajnog gola, sada u meču protiv Milana koji su roso-neri rešili u uzbudljivoj završnici u svoju korist (2:3). Za preokret se pobrinuo Luka Jović, ušao je na teren u 75. minutu, a osam minuta kasnije doneo je Milanu izjednačenje. Nedelja je protekla u znaku Dušana Vlahovića, Juventus je gostovao Lećeu (0:3), a Dušan Silni je nastavio sa terorom golmana. Dva gola za potvrdu fenomenalne forme i nastavak trke za Skudeto sa Interom. Dušan Vlahović je od početka 2024. godine najbolji strelac u Top 5 najboljih evropskih liga. Odličnu partiju prikazao je i Filip Kostić.

U Španiji je Nemanja Maksimović odigrao odličan meč u Osasuni (3:2), bio je strelac lepog gola, ali Hetafe je na kraju poražen posle neverovatnog gola domaćina koji se postiže jednom u deset ili dvadeset godina. Odličan je bio i Predrag Rajković na golu Majorke, na veoma teškom gostovanju Viljarealu (1:1). A u Grčkoj su se radovali Filip Mladenović čiji je Panatinaikos ostvario rutinsku pobedu protiv Asterasa, kao i Andrija Živković koji je u gostima protiv Volosa (0:5) ušao na teren u 68. minutu, a tri minuta kasnije zabeležio asistenciju. AEK je sa Mijatom Gaćinovićem do vrha napunio mrežu Atromitosa (0:5), Gaćinović je bio asistent kod drugog gola. Fenerbahče u Turskoj vodi borbu sa Galatom za naslov šampiona, tim Dušana Tadića igrao je nerešeno sa Samsunsporom (1:1). Ni nekoliko sjajnih proigravanja našeg kapitena (bio asistent kod gola) nisu pomogli Feneru da ostvari važnu pobedu. Na kraju i učinak reprezentativaca koji nastupaju u Bundes ligi, tačnije Erahana Mašovića koji se sa Bohumom radovao pobedi protiv Štitgarta (1:0), dok je Miloš Veljković zbog povrede preskočio istorijsku pobedu Verdera na Alijans Areni protiv Bajerna (0:1).