A selekcija

NOVA POBEDA PROTIV CRNE GORE, ORLOVI NA KORAK DO DIVIZIJE B LIGE NACIJA

17.11.2018.

STRELCI: 1:0 LJajić 30, 2:0 Mitrović 32, 2:1 Mugoša 70. Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: oko 15000.Sudija: Alberto Maljenko (Španija). Žuti kartoni: Gaćinović, Matić (Srbija), Mugoša, Simić, Janković (Crna Gora).

SRBIJA: Rajković, Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov, Maksimović, Matić, Gaćinović (od 70. Lukić), LJajić (od 90+2 Radonjić), Mitrović (od 84. Jović), Tadić. Selektor Mladen Krstajić.

CRNA GORA: Petković, Marušić, Kopitović, Simić, Vešović, Kosović, Šćekić (od 46. Boljević), Janković (od 82. Đorđević), Ivanić, Jovović, Mugoša. Selektor Ljubiša Tumbaković.

Nova pobeda Srbije u Ligi nacija, druga pobeda protiv Crne Gore – 2:1 (2:0)i bodovi koji su doveli Orlove na korak do dovizije B Lige nacija i baraža za plasman na Evropsko prvenstvo. Pobeda ostvarena u lepom ambijentu gde se i pored veoma hladnog vremena okupilo više od 15000 gledalaca.

Dobro je ušla Srbija u meč, izašli su Matić i saigrači visoko, presing na polovini rivala kao da je iznenadio Crnu Goru. Nije ipak bilo ozbiljnijih prilika, nedostajao je taj završni pas, ali stekao se utisak da velika razlika u kvalitetu mora dati i rezultat. I pored naše inicijative do prve prilike dolaze Crnogorci, grešku na sredini terna koristi Mugosa koji je uspeo da dođe do šesnaesterca i uputi udarac, ali Rajković je bio spreman. Nisu gosti često prelazili na polovinu Orlova, ali ponovo je iz jedne takve polukontre došlo do bilijara u našem šesnaestercu. Pokušao je Jovović, lopta je završila u korneru, a sve to kao da je bilo uvod u ozbiljniju priču Srbije.

Uz sav respekt i poštovanje prema rivalu, kolika je razlika u kvalitetu dve selekcije, najbolje se videlo u 30.minutu kada je Tadić prihvatio loptu na našoj polovini, vodio je nekih desetak metara a onda spojio sa golom LJajića koji je odlično istrčao, izašao sam ispred Petkovića i rutinski plasirao loptu u mrežu. Gol koji smo čekali, gol koji u ovakvim utakmicama mnogo znači, jer ovo su su dueli koji u sebi nose prefiks iznenađenja. Da se ta strepnja, ako je i postojala, potpuno eliminiše, potrudio se Mitrović, samo dva minuta kasnije. Akcija iz tri poteza, rekli bi iz udžbenika. LJajić je uposlio Kolarova koji je uputio centaršut a reakcija Mitrovića na prvoj stativi kada je bocnuo loptu vrhom kopačke i smestio je ispod prečke gola Crne Gore izazvala je erupciju oduševlejnja na stadionu. Dva gola za dva minuta, nokaut koji gosti nisu očekivali. A sve je moglo da bude i ubedljivije, jer prošlo je tek nekoliko minuta a sudija Maljenko pokazao je na belu tačku posle prekršaja nad Matićem. Odgovornost je preuzeo Mitrović, ali njegov pokušaj završio je preko gola. Bio je treći neiskorišćeni penal Srbije u Ligi nacija, jer prethodna dva puta neuspešan je bio Tadić.Na sreću sve to nije uticalo na konačan ishod naših utakmica. Do kraja prvog dela imali smo još dve prilike, ali rezultat je ostao nepromenjen.

U nastavku je viđen sporiji ritam, stekao se utisak da je Srbija igrala onoliko koliko je trebalo da bi se sačuvao rezultat i obezbedila još jedna pobeda. Imali smo ponovo nekoliko prilika, uglavnom iz kontranapada, jer Crna Gora nije imala izbora, morala je daleko hrabrije da krene ka golu Rajkovića. Nedostajalo je malo više koncentracije, završni pas koji bi definitivno goste doveo u beznadežan položaj. I to su Crnogorci znali da kazne, Mugoša je savladao Rajkovića, igrao se 70. Minut. A sada minut kasnije imao je ponovo priliku da donese izjednačenje, ali na sreću lopta je završila pored gola. Selektor Krstajić izvršio je i prvu izmenu, u igru je umesto Gaćinovića ušao Lukić,a desetak minuta pre kraja Jović je zamenio Mitrovića. Do kraja nije bilo većih prilika, dovoljno za novu radost, tri boda koja Srbiju ostavljaju na prvom mestu i dovode na korak do divizije B lige nacija.