U 19

Luda utakmica i častan oproštaj omladinaca, savladana Švedska -3:2 (2:0)

27.03.2018.

STRELCI: 1:0 Petrović 17, 2:0 Stanojev 19, 2:1 Mumbongo 64, 3:1 Joveljić 80, 3:2 Kuleševski 89. Stadion: SC u Buftei. Gledalaca: oko 200. Sudija: Alan Mario Sant (Malta). Žuti kartoni: Krusnel (Švedska), Veselinović, Čupić, Đ.Jovanović (Srbija). Crveni karton: Stanojev (Srbija) 90.
SRBIJA: Čupić, Vlalukin, Veselinović, Bošnjak, Devetak, Petrović, Ilić, Kojić, Maksimović (od 71. Terzić), Đ.Jovanović (od 79. Joveljić), Stanojev.Selektor Miloš Velebit.
ŠVEDSKA: Roning, Anderson, Kolej, Brorson, Krusnel (od 63. Konstandilis), Kuluševski, Marklund, Svedberg, Mumbongo, Karić, Šabani (od 69. Bergvist).
Generacija koja mnogo obećava (klasa 1999.) nije uspela da izbori plasman na Evropsko prvenstvo, ali na oproštaju od elit runde kvalifikacija pružila je veoma dobru partiju i savladala selekciju Švedske. Posle očajnih vremenskih uslova u Rumuniji i veoma lošeg terena u Ploeštiju, koji su svakako kumovali konačnom epilogu našeg tima, „orlići“ su prvi put igrali na solidnoj travnatoj podlozi, sada u Bufteji, koja je omogućavala akterima da igraju fudbal.

I odmah je do izražaja došla pas igra našeg tima, ali i individualni kvalitet, tako da su Šveđani bukvalno za svega dva minuta bili nokautirani. Igrao se 19. minut kada je Petrović doneo vođstvo našoj selekciji,a samo dva minuta kasnije Stanojev je praktično rešio meč. U nastavku su Šveđani postigli gol, ali tek što je ušao u igru, Joveljić je ponovo omogućio doneo plus dva „orlićima“. I kada se činilo da će Srbija do kraja rutinski sačuvati rezultat , došlo je do prave drame. Šveđani su minut pre kraja smanjili naše vođstvo, a zbog crvenog kartona van igre, pre vremena, morao je Jug Stanojev. Igralo se čak pet minuta nadoknade, a u 90+3 Švedska je imala jedanaesterac, međutim sjajni Čupić je odbranio udarac Bergvista. Sudija je, ipak, ponovio izvođenje penala, a naš golman je ponovo bio fantastičan i uhvatio „živu loptu“. Za pobedu Srbije.