У 19

Луда утакмица и частан опроштај омладинаца, савладана Шведска -3:2 (2:0)

27.03.2018.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Петровић 17, 2:0 Станојев 19, 2:1 Мумбонго 64, 3:1 Јовељић 80, 3:2 Кулешевски 89. Стадион: СЦ у Буфтеи. Гледалаца: око 200. Судија: Алан Марио Сант (Малта). Жути картони: Круснел (Шведска), Веселиновић, Чупић, Ђ.Јовановић (Србија). Црвени картон: Станојев (Србија) 90.
СРБИЈА: Чупић, Влалукин, Веселиновић, Бошњак, Деветак, Петровић, Илић, Којић, Максимовић (од 71. Терзић), Ђ.Јовановић (од 79. Јовељић), Станојев.Селектор Милош Велебит.
ШВЕДСКА: Ронинг, Андерсон, Колеј, Брорсон, Круснел (од 63. Констандилис), Кулушевски, Марклунд, Сведберг, Мумбонго, Карић, Шабани (од 69. Бергвист).
Генерација која много обећава (класа 1999.) није успела да избори пласман на Европско првенство, али на опроштају од елит рунде квалификација пружила је веома добру партију и савладала селекцију Шведске. После очајних временских услова у Румунији и веома лошег терена у Плоештију, који су свакако кумовали коначном епилогу нашег тима, „орлићи“ су први пут играли на солидној травнатој подлози, сада у Буфтеји, која је омогућавала актерима да играју фудбал.

И одмах је до изражаја дошла пас игра нашег тима, али и индивидуални квалитет, тако да су Швеђани буквално за свега два минута били нокаутирани. Играо се 19. минут када је Петровић донео вођство нашој селекцији,а само два минута касније Станојев је практично решио меч. У наставку су Швеђани постигли гол, али тек што је ушао у игру, Јовељић је поново омогућио донео плус два „орлићима“. И када се чинило да ће Србија до краја рутински сачувати резултат , дошло је до праве драме. Швеђани су минут пре краја смањили наше вођство, а због црвеног картона ван игре, пре времена, морао је Југ Станојев. Играло се чак пет минута надокнаде, а у 90+3 Шведска је имала једанаестерац, међутим сјајни Чупић је одбранио ударац Бергвиста. Судија је, ипак, поновио извођење пенала, а наш голман је поново био фантастичан и ухватио „живу лопту“. За победу Србије.