LIGA B NACIJA | RUSIJA SLAVILA U MOSKVI

03.09.2020.

Strelci: 1:0 DŽjuba 48. (iz jedanaesterca), 2:0 Karavajev 69, 2:1 Mitrović 78, 3:1 DŽjuba 80. Stadion: VTB Arena (Moskva). Sudija: Vili Kolum (Škotska)

RUSIJA: Šunjin – Fernandez, Semenov (od 77. Nojšated), Džikija, Žirkov (od 81. Kizajev) – Zobnin, Ozdojev, Jonov – Karavajev, Bakajev (od 67. A.Mirančuk), DŽjuba. Selektor: Stanislav Čerčesov

SRBIJA: Dmitrović – Milenković, Ni. Maksimović, Pavlović (od 64. Kolarov) – Lazović, Ne. Maksimović (od 84. Ljajić), Gudelj, Kostić – Milinković Savić (od 64. Đuričić), Tadić – Mitrović. Selektor: Ljubiša Tumbaković

U prvom meču novog ciklusa Lige B nacije, Rusija je savladala Srbiju u Moskvi – 3:1 (0:0). Srbija je u uvodnim minutima imala kontrolu igre, veći posed lopte, dobar deo vremena provodila je na polovini ruske reprezentacije. Preko krilnih igrača, Kostića i Lazovića tražio se Mitrović, a u desetom minutu posle prekida i centaršuta Kostića, Milinković – Savić je pokušao glavom, ali lopta je završila pored gola. Četiri minuta kasnije videli smo ponovo dobro akciju našeg tima, Tadić se našao u izglednoj prilici posla dodavanja Milinković – Savića, ali za trenutak mu je lopta pobegla i može se reći da su Rusi u tim trenucima imali u dosta sreće.

Delovala je Srbija na terenu dobro, agresivno, sa trojicom igrača u zadnjoj liniji, pojačanim veznim redom. I šteta je što u 21. minutu nismo valorizovali dobro izdanje posle sjajnog prodora Kostića po levoj strani i udarca Milinković – Savića. Šunjin je odlično reagovao i spasio već viđeno vođstvo Orlova.

Rusija praktično nije imala udarac na gol, a onda u 23. minutu posle izvedenog kornera DŽjuba je bio u prilici, ali prvo Dmitrović, a zatim i Lazović otklonili su opasnost od našeg gola. Rusija je možda najbolju priliku imala u 40. minutu posle gužve u našem šesnaestercu i velikog promašaja Bakajeva. I to je bilo sve u prvih 45 minuta igre. Sasvim solidno, dobro izdanje naše selekcije.

Nastavak nije počeo dobro, posle jednog ispucavanja Šunjina, Bakajev se našao ispred Dmitrovića, oboren je, a sudija Kolum iz Škotske pokazao je na jedanaesterac. DŽjuba je bio siguran realizator.

Mogli smo već posle nekoliko minuta da dođemo do izjednačenja, imali smo višak igrača u kontranapadu, Kostić je ponovo lepo prošao po levoj strani, usledila je povratna lopta koja, ipak, nije, došla do Mitrovića, a nalazio se naš napadač u odličnoj poziciji.

Igrao se 69. minut kada je Karavajev povisio vođstvo domaćina, udarcem iskosa s leve strane, Dmitrović nije mogao ništa da uradi. Deset minuta kasnije vratili smo se rezultatski u igru, posle dobre akcije Lazovića i realizacije Mitrovića. Međutim, radost je kratko trajala, Rusija je ponovo dobila novi poklon i DŽjuba je postigao svoj drugi, a za Rusiju treći gol. Do kraja meča Đuričić se našao u odličnoj prilici, ali nije bilo promene rezultata. U nedelju, 6. septembra u drugom kolu Srbija se sastaje sa Turskom na stadionu „Rajko Mitić“.

U drugom meču naše grupe Mađarska je priredila malo iznenađenje pobedom protiv Turske u Sivasu – 1:0(0:0).  Jedini gol postigao je Soboslaji u 81. minutu posle fenomenalno izvedenog slobodnog udarca.