U 17

Kadeti u petoj brzini pred odlazak na EP:Srbija – Ukrajina 5:1(4:0)

27.04.2017.

STRELCI:1:0 Stuparević 13, 2:0 Stuparević 23, 3:0 Gavrić (iz jedanaesterca) 28, 4:0 Gavrić (iz jedanaesterca) 40, 4:1 Isaenko 55, 5:1 Babić 75. Stadion: SC FSS u Staroj Pazovi. Gledalaca:oko 200. Sudija: Nenad Minaković. Pomoćnici: Ilija Lovre, Dragan Peranović.
SRBIJA: Gordić (od 41. Milojević), Kostić, Ilić (od 60. Šehović), Pavlović (od 60. Marković), Janković (od 60. Babić), Gavrić (od 60. Zvekanov), Stuparević (od 41.Nović), Đerlek (od 41.Zuvić), Nešković (od 41. Kokir), Kamenović , Vidosavljević (od 41. Tedić).
UKRAJINA: Babišin, Sliva, Snurnicin, Supriaha, Kaščuk, Tiatišvili, Isaenko, Mališkin, Titaievski, Karževski, Prihodko.
Kadetska reprezentacija Srbije koja se priprema za Evropski šampionat u Hrvatskoj (od 3. do 19. maja) savladala je u poslednjoj proveri selekciju Ukrajine – 5:1(4:1).

Generacija 2000. koju predvodi selektor Perica Ognjenović bila je ubedljiva posebno u prvih 40 minuta igre. Srbija je došla u vođstvo već u 13. minutu posle dobre akcije Đerleka i realizacije Stuparevića. Deset minuta kasnije pogrešila je zadnja linija ukrajinskog sastava, sve je pratio Nešković koji je uposlio Stuparevića kome nije bilo teško da po drugi put matira golmana gostiju. Igrao se 28. minut kada je pred golom Ukrajine oboren raspoloženi Stuparević, odgovornost je preuzeo Gavrić i već tada nagovestio katastrofu Ukrajine. Isticao je poslednji minut prvog dela meča kada je panićna odbrana Ukrajine sada nepropisno zaustavila Vidosavljevića, a Gavrić je ponovo bio siguran sa 11 metara.
U nastavku je Perica Ognjenović promešao karte, gledali smo prilike na obe strane, a prvi su do gola došli Ukrajinci posle konfuzne reakcije naše zadnje linije. Za konačan ishod utakmice potrudio se Babić i tako, zajedno sa saigračima, poslao poruku da Srbija ide spremna na kontinentalni šampionat koji se održava u Hrvatskoj.

Naši momci se nalaze u grupi sa Republikom Irskom, Nemačkom i Bosnom i Hercegovinom. Prvi meč igramo 4. maja u 16,30 sa Republikom Irskom, tri dana kasnije rival nam je Nemačka(12,00), a 10. maja na programu je meč sa Bosnom i Hercegovinom (12,00).