У 17

Кадети у петој брзини пред одлазак на ЕП:Србија – Украјина 5:1(4:0)

27.04.2017.

СТРЕЛЦИ:1:0 Ступаревић 13, 2:0 Ступаревић 23, 3:0 Гаврић (из једанаестерца) 28, 4:0 Гаврић (из једанаестерца) 40, 4:1 Исаенко 55, 5:1 Бабић 75. Стадион: СЦ ФСС у Старој Пазови. Гледалаца:око 200. Судија: Ненад Минаковић. Помоћници: Илија Ловре, Драган Перановић.
СРБИЈА: Гордић (од 41. Милојевић), Костић, Илић (од 60. Шеховић), Павловић (од 60. Марковић), Јанковић (од 60. Бабић), Гаврић (од 60. Звеканов), Ступаревић (од 41.Новић), Ђерлек (од 41.Зувић), Нешковић (од 41. Кокир), Каменовић , Видосављевић (од 41. Тедић).
УКРАЈИНА: Бабишин, Слива, Снурницин, Суприаха, Кашчук, Тиатишвили, Исаенко, Малишкин, Титаиевски, Каржевски, Приходко.
Кадетска репрезентација Србије која се припрема за Европски шампионат у Хрватској (од 3. до 19. маја) савладала је у последњој провери селекцију Украјине – 5:1(4:1).

Генерација 2000. коју предводи селектор Перица Огњеновић била је убедљива посебно у првих 40 минута игре. Србија је дошла у вођство већ у 13. минуту после добре акције Ђерлека и реализације Ступаревића. Десет минута касније погрешила је задња линија украјинског састава, све је пратио Нешковић који је упослио Ступаревића коме није било тешко да по други пут матира голмана гостију. Играо се 28. минут када је пред голом Украјине оборен расположени Ступаревић, одговорност је преузео Гаврић и већ тада наговестио катастрофу Украјине. Истицао је последњи минут првог дела меча када је панићна одбрана Украјине сада непрописно зауставила Видосављевића, а Гаврић је поново био сигуран са 11 метара.
У наставку је Перица Огњеновић промешао карте, гледали смо прилике на обе стране, а први су до гола дошли Украјинци после конфузне реакције наше задње линије. За коначан исход утакмице потрудио се Бабић и тако, заједно са саиграчима, послао поруку да Србија иде спремна на континентални шампионат који се одржава у Хрватској.

Наши момци се налазе у групи са Републиком Ирском, Немачком и Босном и Херцеговином. Први меч играмо 4. маја у 16,30 са Републиком Ирском, три дана касније ривал нам је Немачка(12,00), а 10. маја на програму је меч са Босном и Херцеговином (12,00).