EURO 2024 | SRBIJA SE NIKAD NE PREDAJE, PRAVDA PROTIV SLOVENIJE STIGLA U 90+5.

20.06.2024.

Reprezentacija Srbije igrala je nerešeno – 1:1 (0:0) sa Slovenijom u Minhenu, u drugom meču grupne faze Prvenstva Evrope u Nemačkoj. Oba gola su pala u drugom poluvremenu, Slovenija je došla u vođstvo, a posle mnogo propuštenih prilika, pravdu je u poslednjim trenucima meča, igrao se 90+5. minut, doneo Luka Jović.

STRELCI: 1:0 Karničnik 69, 1:1 Jović 90+5.  Stadion: „Alijanc arena“ u Minhenu. Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

SLOVENIJA: Oblak, Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža, Stojanović (76. Verbič), Čerin, Elšnik (90+1. Brekalo), Mlakar (63. Stanković),  Šporar, Šeško (76. Vipotnik). Selektor Matjaž Kek

SRBIJA: Rajković, Veljković, Milenković, Pavlović, Živković (81. Birmančević), Ilić, Lukić (63. Sergej Milinković Savić), Mladenović (46. Gaćinović), Tadić (81. Samardžić), Mitrović, Vlahović (63. Jović). Selektor Dragan Stojković

U prvom delu igre videli smo jednu tvrdu, veoma zatevnu utakmicu sa malim brojem prilika. Slovenija je prva došla do izglednije situacije, igrao se sedmi minut kada je Rajković sjajno intervenisao i nogom odbranio udarac Mlakara. Nije bilo šansi sve do 27. minuta kada su Mladenović i Ilić kombinovali po levoj strani, usledio je centaršut i pokušaj glavom Vlahovića, ali Oblak je bio na mestu. Igrao se 31. minut kada je došlo do konfuzije u zadnjoj liniji slovenačkog tima i kornera za Orlove koji je izveo Tadić. Mitrović je bio na drugoj stativi, ali u poslednji čas je reagovao neko iz odbrane i sprečio vođstvo naše selekcije. Najopasnija situacija pred golom Rajkovića bila je u 37. minutu kada je Elšnik bio u prodoru i pogodio staticu, a odbijenu loptu Šepko je poslao preko gola. S druge strane pokušao je Vlahović iz slobodnog udarca. Do kraja poluvremena beležimo priliku Mitrovića, posle gužve u šesnaestercu Slovenije i udarac Lukića koji završio na nozi negog od defanzivaca Slovenije.

Nastavak  je odmah doneo veliku priliku, na sceni je bio tandeM, Tadić – Mitrović, činilo se da je realizacija neminovna, ali Oblak je pokazao zašto je jedan od najboljih golmana sveta. Blizu gola bio je i Gaćinović, koji je ušao u igru umesto Mladenovića, zatim ponovo Mitrović posle centaršuta Tadića. Ređali su se korneri pred golom Oblaka, a Slovenija praktično nije prelazila centar terena. Prvi put Slovenija je pripretila u nastavku u 58. minutu, Šeško je gađao, ali Rajković je izbio loptu u korner. Igrao se 69. minut kada je posle jedne izgubljene lopte Orlova Slovenija krenula u kontranapad, usledio je centaršut, a na drugoj stativi je Karničnik ugurao loptu u gol. Do izjednačenja smo mogli u 82. minutu, posle solo akcije Samardžića, koji je ušao u igru umesto Tadića, tada je i Birmančević zamenio Živkovića. Imala je Srbija do kraja inicijativu, igralo se praktično pred golom Oblaka, a pravda je stigla u 90+5. Posle kornera najviši u skoku je bio Luka Jović i doneo – pravdu. Remi velike nade za Orlove pred poslednji meč u grupnoj fazi, protiv Danske 25. juna u Minhenu.