Vesti

ŽENSKA U-17 | DVA MEČA, DVA REMIJA KADETKINJA U PROVERAMA SA BOSNOM I HERCEGOVINOM

28.02.2020.

STRELCI: 0:1 M.Čavić 55, 1:1 Balić 58. Trening centar FS BiH. Sudija: Merima Čelik (BiH).

BOSNA I HERCEGOVINA: Prljević, Balić, Tešić, Pavlinović, Milinković, Kos, Jelčić, Blagojević, Filipović, Slišković, Gačić.

SRBIJA: Škandro (od 77. Aleksić), Kučinar, Beronja (od 85. Grujić), N.Čavić, Stojić, M.Čavić (od 77. Đokić), Sremčević (od 46. Matejić), Andrić, Žarković (od 77. Marjanović), Milošević (od 16. Stevanović, od 46. Rajić), Obradović (od 77. Jestrović).

Dva meča, dva remija u proveri naših kadetkinja (U17) protiv vršnjakinja Bosne i Hercegovine u Zenici. Posle 2:2 u prvom duelu, revanš je doneo ponovo remi, ovoga puta 1:1 (0:0).

Izabranice selektora Dragiše Zečevića došle su prve u vođstvo u 55. minutu preko Mine Čavić, koja je bila raspoložena i u prvom meču kada je bila strelac dva gola, ali domaća selekcija je već posle tri minuta igre stigla do izjednačenja.

Žensku kadetsku reprezentaciju Srbije (U -17) očekuje završni krug kvalifikacija za plasman na Prvenstvo Evrope u Švedskoj (03 – 21. maj) i mečevi u Republici Irskoj (23 – 29.mart) protiv domaćina, odnosno Austrije i Danske.