Vesti

CRVENA ZVEZDA OSVOJILA KUP SRBIJE ZA KADETKINJE

02.05.2024.

U Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi održan je finalni turnir Kupa Srbije za kadetkinje. Učestvovali su Mašinac, Loznica, Spartak i Crvena zvezda, a slavila je na kraju Crvena zvezda, posle pobede protiv Spartaka u finalnom meču – 2:0 (1:0). Na završnom turniru Kupa Srbije našle su se pobednice četiri regionalna Kupa, Beograda, Vojvodine, Istoka i Zapada. Crveno-bele su u polufinalu bile bolje od fudbalerki Mašinca posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, dok je u drugom polufinalu Spartak savladao Loznicu sa 4:0. U meču za 3. mesto Mašinac je slavio protiv Loznice sa 1:0.

Pehare i medalje uručili su Sandra Sremčević, prva dama srpskog fudbala, potpredsednica FSS, Momčilo Marić, komesar za takmičenje i Aleksandar Petrović, selektor ženske kadetske reprezentacije Srbije.