Vesti

UEFA RAZVOJNI TURNIR U-16 | ŠVAJCARSKA SLAVILA U DRUGOM MEČU MLAĐIH KADETA

15.04.2023.

U drugom kolu UEFA Razvojnog turnira za igrače uzrasta do 16 godina, koji se održava u Sportskom centru FSS, selekcija Švajcarske savladala je mlađu kadetsku reprezentaciju Srbije rezultatom 0-2 (0-1). U ravnopravnom susretu dve selekcije, Švajcarska je prva stigla do vođstva preko Redžaja u 29. minutu. Srbija je napadala, imala čak i penal krajem prvog dela, koji je uspeo da odbrani golman gostiju, pa su Švajcarci do kraja meča duplirali prednost u 79. minutu preko Zomera. Srbija će poslednji meč, koji je na programu 18. aprila u 12.15, odigrati protiv Španije.

STRELCI: 0-1 Redžaj 23′, 0-2 Zomer 79′

SRBIJA: Vasin, Filipović (od 82. Ostojić), Avdić (od 82. Radić), Bačanin (od 82. Peranović), Vujašević (od 61. Stojković), Miladinović (od 61. Vasilić), Mladenović (od 61. Bajramović), Bubanja (od 82. Cvetković), Ivanović, Kostić (od 72. Ranković), Martinović (od 72. Pavlović)

ŠVAJCARSKA: Bjeler, Spring (od 80. Akahomen), Filipin (od 66. Volken), Guido (od 66. Zomer), Tirpanci (od 80. Kospo), Stork, Maslarov (od 59. Kasese), Rau (od 66. Santor), Vasović (od 66. Turhan), Redžaj (od 59. Cakolji), Kabaši (od 59. Tairi)