U21 | ORLIĆI SLAVILI U ALANJI PROTIV TURSKE

30.03.2021.

Mlada reprezentacija Srbije ( U21) pobedila je u prijateljskom meču u Alanji selekciju Turske – 1:0 (1:0). Izabranici selektora Ilije Stolice prikazali su dobro izdanje, a gol smo postigli u 37. minutu posle dobrog centaršuta Filipa Stevanovića i realizacije Svetozara Markovića. Do kraja poluvremena mogli smo da povećamo vođstvo posle pokušaja Kamenovića i Tedića. U nastavku je Tedić imao još jednu priliku, ali i domaćin je bio na višem nivou nego u prvom poluvremenu. Bila je ovo dobra, uspela provera Orlića koji se pripremaju za start u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope 2023. u Rumuniji i Gruziji. Srbija se nalazi u grupi sa Francuskom, Ukrajinom, Jermenijom, Severnom Makedonijom i Farskim ostrvima. Orlići otvaraju kvalifikacije 3. septembra kada nam u goste dolazi Ukrajina, a četiri dana kasnije sledi gostovanje Severnoj Makedoniji.

STRELCI: 0:1 Marković 37. Stadion u Alanji.

TURSKA: Alemdar, R.Jilmaz (od 90. Bejaz), Esendemir, Kaja (od 90. Sači), Kokčališ, A.Jilmaz (od 85. Sertel), Guneš, Karnuču (od 74. K.Jilmaz), Kesgin (od 46. Ejibil), Bajrakdar (od 39. Inče),  Amdouni (od 46. Kor).

SRBIJA: Gordić (od 64. Milojević), Marković, Kamenović (od 90. Mitrović), Šehović (od 90. Daničić),  Milosavljević (od 64. Zukić), Tetek (od 90. Đurasović), Čestić, Đerlek (od 46. L.Pavlović), Gavrić (od 64. Bosić),  Stevanović (od 46. Jović).