U LONDONU SRBIJA 2 NIGERIJA 0

27.03.2018.

Mladen Krstajić: Malo se požurilo sa kritikama, momci su pokazali karakter, potvrdili dobru atmosferu u ekipi i ja im čestitam na pristupu, odgovornosti i disciplini u igri

STRELCI: 1:0 Mitrović 68, 2:0 Mitrović 81. Stadion: Hajv u Londonu. Gledalaca: oko 2000. Žuti karton: Mitrović (Srbija).
SRBIJA: Stojković, Rukavina, Ivanović, Nastasić, Kolarov, Milivojević, Matić (od 64. Matić), Tadić (od 90. Maksimović), Ljajić (od 80.Živković), Kostić (od 88. Gaćinović), Mitrović.
NIGERIJA: Uzoho, Ebuehi, Trost Ekong, Ajdovu, Avazijem, Ndidi (od 80. Agu), Obi, Ivobi, Onazi (od 77.Ogu), Mozes, Musa.
Dobro lice Srbije u proveri protiv Nigerije. I pobeda koja mnogo znači za samopouzdanje i veru u ono što Orlove očekuje u Rusiji. Od prvog minuta susreta u Londonu Orlovi su delovali veoma angažovano, sa jasnom izraženom željom da u ovom meču naprave iskorak na planu uigravanja za ono što nas očekuje na Svetskom prvenstvu. I posle svega zaslužuju samo čestitke.

Prvi deo meča, prema prilikama, ali i kontroli igre, posedu lopte, pripao je izabranicima selektora Mladena Krstajića, a da sudije nisu spavale u 14. minutu kada je Mitrović posle jedne gužve udario loptu glavom a ona ispod ruke golmana Uzoha prešla gol liniju, Srbiji bi došla u vođstvo. Naši igrači su digli ruke u znak radosti, ali sudija je samo odmahnuo rukom. Snimak je pokazao da Srbiji nije priznat čist gol!
A samo dva minuta ranije Tadić je proigrao Mitrovića koji je slabije ušao u duel i prilika je propala. I Tadić je mogao da se upiše u strelce, Rukavina je ispratio jednu akciju, odigrao povratnu loptu a Uzouha je sprečio već viđenu egzekuciju. Pretila je i Nigerija preko Muse i Mozesa, ali definitivno imali smo mnogo zrelije prilike.

I ono što nismo naplatili u prvom delu igre, jesno u nastavku. Ponovo smo mi kontrolisali situaciju na terenu, stvarali prilike i bilo je samo pitanje trenutka kada će stići nagrada za uloženi napor. Igrao se 68. minut kada je Milojević uposlio Mitrovića, ovaj odigrao loptu do Kostića i odmah potražio poziciju odakle bi mogao sa savlada golmana Nigerije, Kostić je sve ispratio, pronašao Mitrovića koji Srbiji donosi vise nego zasluženo vođstvo. I nije Srbija stala, naprotiv. Nastavila je u istom ritmu, a rezultat svega je novi gol Mitrovića. Sada je Tadić uposlio Kostića koji je odigrao povratnu loptu do napadača Fulama i usledila je rutinska realizacija. Pečat na odlično izdanje naše reprezentacije.

SELEKTOR MLADEN KRSTAJIĆ
-Čestitao bih igračima na pobedi i ostvarenom učinku.Na pristupu, angažovanosti, odgovornosti i disciplini u igri.Od prvog minuta smo imali koncentraciju, kontrolisali dešavanja na terenu. Pobeda je mogla biti i ubedljivija, ali važno je kako smo funkcionisali. Ostaje mali žal zbog rezultata protiv Maroka, ali ovaj meč je pokazao da je deo javnosti malo požurio sa kritikama. Onda kada je teško momci su pokazali karakter, samo potvrdili da je u reprezentaciji odlična atmosfera. Idemo dalje, pred nama je važan posao – rekao je selektor Srbije, Mladen Krstajić.

DUŠAN TADIĆ
-Odigrali smo dobru utakmicu, imali smo kontrolu I prvo I drugo poluvreme.Dobro se branili i napadali zajedno.Zadovoljni smo što smo pobedili jednu ovako jaku selekciju Nigerije, ali ponavljam, najviše me raduje kontrola koju smo imali. Pobeda je bila baš uverljiva, igrom I rezultatom.
ANTONIO RUKAVINA
-Zasluženo smo pobedili, posle Monaka gde nismo bili na našem nivou, sada je sve bilo kako treba. Mislim da smo pokazali karakter, izgledali smo jako dobro na terenu. Oni praktično nisu stvorili izgledniju priliku, a mi napred imamo kvalitet i to nije sporno. Videlo se da dobar rezultat dolazi iz dobre odbrane, odbrane koju ne čine samo četiri igrača već ceo tim igra odgovorno i disciplinovano. Jako dobro smo izgledali i mislim da je ovo put kojim treba da idemo.

ALEKSANDAR MITROVIĆ
-Dva gola, postigao sam još jedan, ali…Važan je tim.Dobra utakmica, dobar rezultat. Igrali smo na rezultat i ostvarili pobedu što je najvažnije. Ispunili smo sve što je selektor tražio od nas. Dobro smo stajali na terenu, imali kontrolu, bili bolja ekipa i zaslužili smo pobedu. Idemo sada nazad u klubove i svi jedva čekamo ponovo da se okupimo, jer znamo šta očekuje u Rusiji.