U 16

TRIJUMF mlađih kadeta na UEFA Razvojnom turniru, Srbija na kraju ubedljiva i protiv Slovenije – 2:1(1:0)

12.03.2018.

STRELCI:1:0 Stevanović 30, 1:1 Veljović 69,1:2 Panič 75. Stadion: SC FSS u Staroj Pazovi. Gledalaca: oko 300.
SRBIJA: Kosovac, Mirić, Ergelaš, Knežević, Drezgić, Ilić, Čolić, Stevanović, Isailović, Blagojević, Veljović.Igrali su još: Luković, Nikolić, Perduv, Mladenović, Baić, Stojković.Selektor Ivan Đukanović.
SLOVENIJA: Leban, Dačman, Zlatkov, Vipotnik, Krašovi, Vuković, Flakus, Stupar, Sedej, Pečnik, Obreht. Igrali su još: Ciglar, Đelovci, Panič, Razpotnik. Selektor: Aleš Čeh.

Mlađa kadetska reprezentacija Srbije trijumfovala je na UEFA Razvojnom turniru u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi. U konkurenciji Češke, Norveške i Slovenije, izabranici selektora Ivana Đukanovića pokazili su najviše i sa tri pobede zasluženo osvojili prvo mesto.
Posle uspeha u mečevima sa Norveškom (1:0) i Češkom (pobeda posle boljeg izvođenja jedanaesteraca), mlađi kadeti (generacija 2002.) koji se pripremaju za jesenji start u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, savladali su u odlučujućoj utakmici vršnjake iz Slovenije. Srbija je donimirala tokom većeg dela utakmice, a igrao se 30. minut kada je Stevanović nagovestio novu pobedu naše selekcije. Potvrda dobrog izdanja došla je u 69. minutu, Veljović je povisio rezultat na sada već ubedljivih 2:0 i Slovencima je za utehu ostao samo gol koji je postigao rezervista Panič u 75. minutu. To je bio prvi i jedini gol koji je naša reprezentacija primila u 240 minuta igre sa Norveškom, Češkom i Slovenijom.

U drugom meču Češka je savladala Norvešku – 3:1 (0:1).