SKENER | SJAJNI DMITROVIĆ, GOLOVI VLAHOVIĆA I MILINKOVIĆ -SAVIĆA, STARTERI STEFAN I ALEKSANDAR MITROVIĆ, NE.MAKSIMOVIĆ, ĐURIČIĆ, TADIĆ...

04.10.2020.

Uvod u vikend u kome su igrali naši reprezentativci počeo je golom Dušana Vlahovića na asistenciju Nikole Milenkovića u meču u kome je na kraju Fiorentina ipak poražena od Sampdorije (1:2).  U Premijer ligi Luka Milivojević je na gostovanju Čelsiju (4:0) ušao u igru u 67. minutu, a Aleksandar Mitrović je protiv Vulverhemptona odigrao svih 90 minuta (1:0).  Filip Đuričić je bio starter u pobedi Sasuola protiv Krotonea (4:1), na teren se posle male pauze vratio Darko Lazović čija je Verona poražena u Parmi (1:0), a u derbiju između Lacija i Intera, Sergej Milinković – Savić doneo je remi rimskom klubu (1:1). U Primeri Luka Jović je sa klupe ispratio Pobedu Reala protiv Levantea (2:0), a blistao je Marko Dmitrović na golu Eibara, odbranio je jedanaesterac u meču sa Valjadolidom i imao ogroman uticaj na kasniji rezultat i pobedu svog tima (2:1). Nemanja Maksimović je sa Hetafeom gostovao u San Sebastijanu, našao se u postavi od prvog minuta, ali Sosijedad je bio ubedljiviji (3:0). U Bundes ligi Miloš Veljković i Verder slavili su protiv Bilefelda (1:0), Mijat Gaćinović je gostovao u Frankfurtu gde za Ajntraht nije igrao povređeni Filip Kostić (2:1). Strazbur sa Stefanom Mitrovićem u timu poražen je od Lila (0:3), a Predrag Rajković je napustio gol Remsa u poluvremenu meča sa Renom (2:2).  Vredi istaći i iznenađujući poraz Ajaksa na gostovanju Groningenu (0:1), Dušan Tadić je odigrao ceo meč, a prosto je neverovatno šta su sve „kopljanici“ uspeli da promaše. U derbiju Primere Sevilja je igrala nerešeno sa Barselonom (1:1) a Nemanja Gudelj je ušao u igru u 78. minutu i tri minuta pre kraja dobio žuti karton , dok je Nemanja Radonjić ušao s klupe u derbiju sa Lionom (1:1) u 62. minutu.