ORLOVI | POVRATAK KOSTIĆA I RISTIĆA, NOVI GOL TADIĆA, STANDARDNI S.MITROVIĆ, SMS, DMITROVIĆ, MILENKOVIĆ, MLADENOVIĆ, A.MITROVIĆ, NE.MAKSIMOVIĆ, RAJKOVIĆ, LUKIĆ, LAZOVIĆ...

08.11.2020.

Uvod u vikend bilo je dobro izdanje Stefana Mitrovića u duelu Strazbur – Olimpik Marsej (0:1), ali ono što može najviše da raduje selektora Ljubišu Tumbakovića pred novembarske mečeve najboljeg nacionalnog tima je oporavak Filipa Kostića i njegov povratak, posle povrede, na terene Bundes lige. Kostić je odigrao nekoliko poslednjih minuta na gostovanju Ajntrahta u Štutgartu (2:2).  U tim se, posle kratke pauze, vratio i Mihailo Ristić, u pobedi Monpeljea protiv Bordoa (2:0). Vredi istaći dobre odbrane Marka Dmitrovića protiv Hueske, standardan učinak i punu minutažu Nikole Milenkovića protiv Parme (0:0) i Aleksandra Mitrovića čiji Fulam je poražen u meču sa Vest Hemom (1:0). Fulam je mogao do izjednačenja u 90+8 minutu iz jedanaesterca, ali umesto našeg asa penal je izveo Lukman, veoma nespretno i neozbiljno, tako da je Fabijanski lako ukrotio neuspešni pokušaj „panenke“.  Novoj pobedi u Primeri radovao se Nemanja Gudelj, ušao je u nastavku meča koji je Sevilja dobila protiv Osasune (1:0).

Nedelja je donela novi gol Dušana Tadića, u pobedi protiv Utrehta (3:0), kapiten „kopljanika“ je postigao gol iz jedanaesterca. Za svoje timove standardni su bili Nemanja Maksimović (Hetafe – Viljareal 1:3), Predrag Rajković (Lens – Rems 4:4), Sergej Milinković – Savić (Lacio – Juventus 1:1), Saša Lukić (Torino – Krotone 0:0)…Mijat Gaćinović je u porazu Hofenhajma od Volfsburga (2:1) u igru ušao u nastavku. U Poljskoj je blistao Filip Mladenović. Legija je slavila u derbiju protiv Leha, a naš reprezentativac je bio asistent kod odlujućućeg gola u 90+3 minitu (2:1). Na kraju, lepo veče imao je Darko Lazović koji je sa Veronom u Milanu osvojio vredan bod protiv „roso-nera“ (2:2).