SKENER | RASPUCANI ORLOVI, SJAJNI GOLOVI SERGEJA I DESPOTOVIĆA, POGODILI I LUKIĆ,TADIĆ, MLADENOVIĆ I LAZOVIĆ, DVE ASISTENCIJE A.MITROVIĆA ZA PRVU POBEDU FULAMA, RAJKOVIĆ DONEO POBEDU REMSU

31.10.2020.

Uvod u vikend bila su izdanja Marka Dmitrovića protiv Kadiza (0:2) i Luke Milivojevića koji je sa Kristal Palasom poražen na gostovanju Vulverhemptonu (2:0). Subotu je otvorio novom sjajnom partijom Đorđe Despotović koji je postigao ponovo gol za Rubin, sada u pobedi protiv Arsenala iz Tule (3:1). Od prvog minuta u igri je bio i Aleksandar Kolarov u meču sa Parmom, Inter je imao dva gola minusa, ali zahvaljujući asistenciji našeg kapitena milanski klub je ostao neporažen (2:2). Tadićev Ajaks je ostvario još jednu rutinsku pobedu u holandskom šampionatu, ovoga puta protiv Fortune Sitard (5:2). Kapiten je, posle napornog meča u Ligi šampiona protiv Atalante, počeo meč na klupi, ali ušao je u igru u nastavku susreta i postigao gol. U Bundes ligi Verder sa Milošem Veljkovićićem u postavi, osvojio je bod na gostovanju  u Bremenu (1:1), a u Primeri Nemanja Gudelj je sa Seviljom gostovao Atletiku, naš reprezentativac je ušao u igru u nastavku, a tim iz Andaluzije je poražen u  Bilbau (2:1).

Mnogo uzbuđenja bilo je na Apeninima gde je najviše golova viđeno u meču između Torina i Lacija. Saša Lukić je bio strelac za „bikove“, a fenomenalan gol iz slobodnog udarca postigao je Sergej Milinković – Savić. Posle mnogo drame slavio je na kraju rimski klub golovima u nadoknadi vremena (3:4).  U timu Fiorentine u meču sa Romom na Olimpiku (2:0) bio je od prvog minuta Nikola Milenković, a Vlahović je ušao u igru u nastavku meča (57. minut) umesto Bonaventure. U Francuskoj je blistao golman Predrag Rajković čiji je Rems savladao na svom terenu Strazbur (2:1) u kome je od prvog minuta bio Stefan Mitrović. U Turskoj je Danijel Aleksić bio strelac u pobedi Bašakšehira protiv Konje (2:1), a standardni starter u timu Hetafea na gostovanju Valensiji (2:1) bio je Nemanja Maksimović.

I ponedeljak je prošao u dobrim igrama srpskih reprezentativaca. Aleksandar Mitrović je imao dve asistencije u prvoj pobedi Fulama u šampionatu (2:0), protiv VBA. Ovo je bilo prvi put da je naš golgeter imao dva završna dodavanja na jednoj utakmici otkad igra u engleskom fudbalu. Prvo je u 26. minutu glavom lepo spustio loptu Bobiju Ridu, koji je prevario Sema Džonstona iz neposredne blizine. Samo četiri minuta kasnije, srpski napadač je ostavio loptu desnom beku Oli Aini, koji je prelepim udarcem iz daljine duplirao prednost svog tima. Raspoložen je bio i Filip Mladenović koji je u gostima protiv Varte bio strelac i  asistent u ubedljivoj pobedi Legije (3:0). Na kraju pohvale i na adresu Darka Lazovića koji je postigao gol i prikazao standardno dobru partiju u dresu Verone protiv novajlije u ligi Beneventa (3:1).