SJAJNO IZDANJE REPREZENTATIVACA TOKOM VIKENDA:GOLOVI TADIĆA, MITROVIĆA,KOSTIĆA…

12.08.2019.

Dobra forma naših igrača može sve da hrabri pred nastupajuće mečeve u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope. Minulog vikenda blistali su Tadić, Mitrović, Kostić…

Novi kapiten Ajaksa bio je strelac i asisten za “kopljanike” u meču sa Emenom. Ono što je impresivno jeste da je Tadić postigao pogodak na 11. uzastopnom meču kada je Ajaks domaćin čime je izjednačio rekord koji su držali zajedno legendarni Johan Krojf i Finac Jari Litmanen.

Fenomenalnu formu potvrdio je Filip Kostić. Posle golova u Ligi Evrope, efikasan je bio i u meču Kupa Nemačke(1/32). Gol i asistencija protiv Manhajma u pobedi 5:3. Za Ajntraht su igrali i Mijat Gaćinović i Dejan Joveljić.

Počela je i nezvanično  najjača druga liga na svetu, engleski Čempionšip. U drugom kolu Fulam je savladao Blekburna, a drugi gol delo je našeg golgetera Aleksandra Mitrovića. U francuskom šampionatu Marsej je na svom stadionu poražen od  Remsa (0:2), starteri su bili Nemanja Radonjić do 58.minuta i na golu gostiju Predrag Rajković.

Aleksandar Katai je sa Čikagom ostvario pobedu protiv Montreala – 3:2. Katai je bio asistent kod drugog gola. Asistenciju je zabeležio i Filip Mladenović u timu Legije koja je u ponedeljak igrala 1:1 protiv Jagelonije.

U prijateljskom meču igrali su Roma i Real iz Madrida.Slavila je Roma posle boljeg izvođenja jedanaesteraca (2:2 – 5:4), kapiten Srbije Aleksandar Kolarov bio je jedan od strelaca u penal seriji. Luka Jović je dobio šansu od 46.minuta.