U 17

SJAJNI KADETI POBEDILI SLOVAČKU, PROTIV FRANCUSKE I ŠVEDSKE ZA PLASMAN NA EVROPSKO PRVENSTVO

26.03.2019.

STRELCI: 1:0 Blagojević 2,1:1 Mojžiš 31, 2:1 Čolić, 3:1 Ergelaš 78. Stadion: SC FSS u Staroj Pazovi. Sudija: Bram Van Drese (Belgija).Žuti kartoni: Stanković, Baić (Srbija), Javorčik (Slovačka)

SRBIJA: Stanković, Despotovski, Drezgić, Lukić, Blagojević, Luković, Knežević (od 84. Komljenović), Simić (od 54. Cvetičanin), Čolić (od 46. Đurasović), Baić (od 72. Ergelaš), Babić.Selektor Milan Kuljić

SLOVAČKA: Belko, Tandara, Litner, Olbert, Javorček, Mojžiš, Nebila, Hornjak (od 83. Matoš), Suslov (od 83.Gomola), Šeteji (od 46. Kapralik), Čerepkaj.

Kadetska reprezentacija Srbije koju vodi selektor Milan Kuljić odlično je startovalo u prvom kolu završnog turnira za plasman na Evropsko prvenstvo koje se u maju održava u Republici Irskoj. Klasa 2002. slavila je protiv vršnjaka iz Slovačke – 3:1(1:1).

Turnir koji se održava u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi otvorili su Francuska i Švedska – 2:0(1:0),a u drugom meču dana Srbija je u veoma dobrom meču savladala Slovačku. Već u drugom minutu, posle prekida, Blagojević se najbolje snašao u gužvi i lepim udarcem savladao golmana slovačke selekcije. Uzvratili su gosti, uslovno rečeno, lepim golom Mojžiša koji je raspalio sa nekih 20 metara i pogodio donji levi ugao gola Stankovića.

U nastavku je Srbija briljirala i posle jedne dobre akcije u skoku je najviši bio Čolić i doneo zasluženu radost saigračima. Da ostane tako potrudio se sjajni Filip Stanković koji je u 63.minutu odbranio penal i praktrično rešio pobednika ovog meča. U poslednjoj trećini utakmice Srbija je postigla još jedan gol, sada je strelac bio Ergelaš. Dobra igra i vredna pobeda naših momaka koje sada očekuje duel sa favoritom turnira, selekcijom Francuske. Meč se igra 29.marta u 17,00 u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi.