VAŽAN BOD ZA SRBIJU | LAZOVIĆ PROJEKTILOM SVIRAO KRAJ U RAZGRADU

20.06.2023.

Reprezentacija Srbije igrala je nerešeno u Razgradu – 1:1 (0:0) protiv Bugarske u trećem meču kvalifikacija za plasman na Prvenstvo Evrope koje se 2024. godine održava u Nemačkoj. Srbija je u većem delu utakmice dominirala, stvarala prilike, ali posle svega i bod je veoma značajan na putu do konačnog cilja,

STRELCI: 1: 0 Despodov 47, 1:1 Lazović 90+6. Stadion: Huvefarm Arena. Sudija: Kreg Povson (Engleska).

BUGARSKA: Dulgerov, Popov, Antov, Hristov, Gruev, Petkov, Iliev (69. Stefanov), Kraev, Čošev (69. Krastev), Despodov (78. Delev), Rusev. Selektor Mladen Krstajić

SRBIJA: V.Milinković – Savić, Milenković, Gudelj, Pavlović, Živković (71. Lazović), Lukić (58. Jovanović), Maksimović (81. Grujić), Kostić (71. Mladenović), Tadić, S.Milinković – Savić, Joveljić. Selektor Dragan Stojković

Prvi deo igre nije obilovao sa mnogo prilika, a već posle desetak minuta igre, uz malo više sreće i koncentracije, Srbija je mogla prva do vođstva. Najpre posle dobro izvedenog kornera kapitena Tadića, kada je Milenković glavom gađao donji desni ugao gola Bugarske, ali lopta je prošla pored stative. U desetom minutu videli smo sjajnu akciju Orlova, Sergej Milinković – Savić je poslao loptu u prazan prostor, pronašao Kostića, usledila je povratna lopta ali nije bilo nikoga da je plasira u mrežu. I Bugari su imali trenutak kada su ozbiljno ugrozili Vanju Milinković – Savića. Rusev je u tom 31. minutu izašao jedan na jedan, ali na našu sreću promašio je gol. Na kraju vredan pomena je i pokušaj Lukića u sam smiraj prvog dela igre.

Nastavak je doneo neočekivanu radost domaćinu. Igrao se 47. minut kada je u jednoj gužvi pred golom Vanje Milinković – Savića lopta došla do Despodova, usledio je udarac i realizacija. Selektor Dragan Stojković izvršio je i prvu izmenu, Jovanović je zamenio Lukića. Igrao se 64. minutu kada je Pavlović oboren u šesnaestercu Bugarske, učinilo se da je bilo nepropisno. Ređali su se napadi Orlova, domaćin je teško prelazio na drugu polovinu terena. Osvežio je sastav selektor Dragan Stojković sa još nekoliko izmena, poverenje su dobili Lazović, Mladenović i Grujić. Imala je Srbija inicijativu, ređala napade. I najbolju priliku za izjednačenje imali smo u 89. minutu, Joveljić se našao u odličnoj situaciji, ali rezultat se nije promenio. Sve do 90+6 kada je Darko Lazović doneo pravdu. Strahovit udarac iskosa s desne strane za veliku radost Srbije. Zasluženo. Veliki bod posle meča koji je Srbiju približio konačnom cilju, plasmanu na Prvenstvo Evrope! Srbija se posle tri kola nalazi na čelu tabele, zajedno sa Mađarskom.