RAZVOJNI TURNIR UEFA U15 | MALO I DVA GOLA PREDNOSTI, VENECUELA BOLJA POSLE IZVOĐENJA PENALA

22.11.2023.

U prvom kolu UEFA Razvojnog turnira za igrače do 15 godina u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi, Srbija je poražena od Venecuele – 2:2 (2:1) – 0:3 posle nerešenog ishoda u regularnom delu, odnosno slabijeg izvođenja jedanaseteraca (pravila turnira u slučaju nerešenog ishoda). Naši pioniri su imali dva gola prednosti posle realizacija Bataka i Grujića, a gosti su uspeli pred sam kraj prvog dela da smanje prednost preko Lozada. U nastavku je Virguez, igrao se 81.minut, doneo izjednačenje svom sastavu, ali deset minuta ranije Srbija propustila priliku da povisi rezultat na 3:1 posle promašenog jedanaesterca. U penal seriji gosti su imali bolju koncentraciju i slavili pobedu. U drugom meču Republika Irska je pobedila Grčku – 3:0.

STRELCI: 1:0 Batak 10, 2:0 Grujić 26, 2:1 Lozada 45+1, 2:2 Virguez. Sportski centar FSS u Staroj Pazovi. Sudija: Nemanja Kampić

SRBIJA: Tamburić, Tadić, Strika, Šekularac, Popović, Nikić, Grujić, Pejović, Nikolić, Batak, Čukić. Igrali su još: Neziri, Raković, Anokić, Dragišić, Pečeničić, Milvud, Vajagić, Trailović, Šipčić.

VENECUELA:Angulo, Hernandez, Silva, Pereira, Virguez, N.Garsia, Alemnar, Lozada, P.Garsia, Bonila, Molina. Igrali su još: Marin, Arauho, Veloz, Bareto, Savarese, Pena.