РАЗВОЈНИ ТУРНИР УЕФА U15 | МАЛО И ДВА ГОЛА ПРЕДНОСТИ, ВЕНЕЦУЕЛА БОЉА ПОСЛЕ ИЗВОЂЕЊА ПЕНАЛА

22.11.2023.

У првом колу УЕФА Развојног турнира за играче до 15 година у Спортском центру ФСС у Старој Пазови, Србија је поражена од Венецуеле – 2:2 (2:1) – 0:3 после нерешеног исхода у регуларном делу, односно слабијег извођења једанасетераца (правила турнира у случају нерешеног исхода). Наши пионири су имали два гола предности после реализација Батака и Грујића, а гости су успели пред сам крај првог дела да смање предност преко Лозада. У наставку је Виргуез, играо се 81.минут, донео изједначење свом саставу, али десет минута раније Србија пропустила прилику да повиси резултат на 3:1 после промашеног једанаестерца. У пенал серији гости су имали бољу концентрацију и славили победу. У другом мечу Република Ирска је победила Грчку – 3:0.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Батак 10, 2:0 Грујић 26, 2:1 Лозада 45+1, 2:2 Виргуез. Спортски центар ФСС у Старој Пазови. Судија: Немања Кампић

СРБИЈА: Тамбурић, Тадић, Стрика, Шекуларац, Поповић, Никић, Грујић, Пејовић, Николић, Батак, Чукић. Играли су још: Незири, Раковић, Анокић, Драгишић, Печеничић, Милвуд, Вајагић, Траиловић, Шипчић.

ВЕНЕЦУЕЛА:Ангуло, Хернандез, Силва, Переира, Виргуез, Н.Гарсиа, Алемнар, Лозада, П.Гарсиа, Бонила, Молина. Играли су још: Марин, Араухо, Велоз, Барето, Саваресе, Пена.