EVROPSKI PRVAK POBEDIO NA „RAJKU MITIĆU“

07.09.2019.

Reprezentacija Srbije poražena je od aktuelnog prvaka Evrope i pobednika Lige nacija, selekcije Portugala, u četvrtom meču kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo – 2:4(0:1). Naredni meč Orlovi igraju 10.septembra u Luksemburgu.

STRELCI: 0:1 Karvaljo 42, 0:2 Guedeš 58, 1:2 Milenković 67, 1:3 Ronaldo 80, 2:3 A.Mitrović 85, 2:4 B.Silva 86. Beograd. Stadion: „Rajko Mitić“. Sudija: Džunejt Čakir (Turska).Žuti kartoni: Maksimović, Kolarov (Srbija), R,Dijas, Karvaljo (Portugal).

SRBIJA: Dmitrović, Milenković, Maksimović, Nastasić, Kolarov, Milivojević (od 87. Jović), Matić, Lazović (od 59. Ljajić), Tadić, A.Mitrović, Kostić (od 83. Katai). Selektor Ljubiša Tumbaković.

PORTUGAL: Rui Patrisio, Semedo (od 65. Kanselo), Fonte, R.Dijas, Gereiro, Danilo, B.Fernandeš (od 85. Mutinjo), Karvaljo, B.Silva, Ronaldo, Guedeš (od 70. Feliks). Selektor Fernando Santoš

Prvi deo igre pripao je rezultatski Portugalu, ali po svemu viđenom Srbija je zaslužila mnogo više. Imali su gosti veći posed lopte, međutim prave opasnosti po gol Dmitrovića nije bilo. S druge strane Srbija je imala nekoliko dobrih prilika koje su dolazile s leve i desne strane, ali nedostajao je taj pravi poslednji pas. I u trenucima kada smo mislili da je Rui Patrisio blizu kapitulacije, savladan je Marko Dmitrović. Bila je to na oko bezazlena situacija, usledio je centaršut s desne strane, stvorio se buket na nekih pet,šest metara, Dmitrović nije uspeo prvi da dođe do lopte koja je pala na zemlju a najsrećniji i najsnalažljiviji bio je Karvaljo. Gol u nevreme, gol u sam smiraj prvog poluvremena. Zaslužili smo više, ali na odmor smo otišli sa minusom.

U nastavku je bilo mnogo više uzbuđenja. Posle nekoliko prilika u najavi na obe strane, Portugal je došao do drugog gola. Guedeš je sve sam uradio, izborio se za prostor a onda gađao gornji desni ugao našeg gola. Dmitrović nije mogao ništa da uradi. U igru je ušao Ljajić umesto Lazovića, a posle udarca sa ugla koji je izveo Tadić najvišu u skoku je bio Milenković i vratio nam nadu. Samo minut kasnije Ljajić je uputio odličan udarac ka mreži Patrisia ali lopta je prohujala iznad prečke. Igrala je Srbija mnogo agresivnije i sa više rizika, a Portugal se uglavnom oslanjao na kontre, jer u međuvremenu je menjao i Santoš, u igru uveo Feliksa umesto Guedeša. I posle jedne kontre, Bernardo Silva je pronašao Ronalda koji je izgleda bio u nedozvoljenoj poziciji, ali pomoćni sudija nije podigao zastavicu. Usledila je realizacija,ali nema predaje. Aleksandar Mitrović je zakucao loptu iza Patrisija, posle asistencije Tadića i tako ponovo doneo neizvesnost. Usledila je ipak nova kontra gostiju, sada četiri na tri, lopta je došla do Bernarda Silve i gol koji je definitivno doneo pobedu Portugalu.