DOBRA IGRA MLAĐIH OMLADINACA U PORAZU PROTIV ITALIJE

07.09.2019.

STRELCI: 1:0 Kudrig 3, 2:0 Espozito 17. Rim. Stadion Frančeska Đani. Sudija: Dario Di Frančesko (Italija).

ITALIJA: Gasparini, Lamana (od 47. Udođi), Ruđeri (od 47.Skuzato) , Panada (od 47. Riko), Ćitadini (od 47. Dela Mura), Pirola (od 47. Đovani), Sekulov (od 47. Bove), Brentan (od 47. Arloti), Espozito (od 67. Oristano), Tonja (od 47. Kapone), Kudrig (od 47. Moreti).

SRBIJA: Slavković, Despotovski (od 70. Bačanin), Bačkulja, Kremenović (od 70. Blagojević), Drezgić, Mirković (od 64. Simić), Njamculović (od 70. Trkulja), Lukić (od 70. Đurasović), Cvetićanin (od 47. Čolić), Knežević (od 64. Marković), Đukić (od 70. Kljajić).

Mlađa omladinska reprezentacija Srbije (U18) poražena je u prvoj od dve provere u Italiji od selekcije domaćina koja se priprema za Svetsko prvenstvo – 0:2(0:2).

Bila je ovo prva provera našeg tima sa novim selektorom Igorom Spasićem i sasvim solidno izdanje. Italija je bolje ušla u meč i rano došla do vodećeg gola, posle male konfuzije u odbrani naše selekcije. Drugi gol domaćin je postigao posle udarca Espozita iskosa, sa nekih šesnaest metara. Bio je to evro-gol. U nastavku je Srbija bila možda i bolji rival, imala nekoliko lepih prilika, a najbolju u 53.minutu kada je Mirković iz dobre pozicije uputio loptu iznad prečke. Sve do kraja meča Srbija je dominirala, ali nije došlo do promene rezultata. Drugi meč istih rivala igra se u ponedeljak, 9. septembra.